«ابراهیم عزیزی»، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص سناریوی های اخیر علیه ایران اظهار کرد: اساسا اسرائیلی ها، آمریکایی ها و نظام سلطه همیشه در منطقه خلیج فارس و در منطقه غرب آسیا دنبال ماجراجویی بودند و در مسیر ناامنی در منطقه گام برداشتند. قطعا اقدامات تحریک آمیز اسرائیلی ها و آمریکایی ها راه به جایی نخواهد برد.
کد خبر: ۹۸۳۷۳۸
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶ 05 August 2021

 فارس به نقل از برنا:«ابراهیم عزیزی»، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، در خصوص سناریوی های اخیر علیه ایران اظهار کرد: اساسا اسرائیلی ها، آمریکایی ها و نظام سلطه همیشه در منطقه خلیج فارس و در منطقه غرب آسیا دنبال ماجراجویی بودند و در مسیر ناامنی در منطقه گام برداشتند. قطعا اقدامات تحریک آمیز اسرائیلی ها و آمریکایی ها راه به جایی نخواهد برد.

 

او افزود: هم آمریکایی ها و هم غده سرطانی منطقه و در واقع این فرزند نامشروع آمریکایی ها (اسرائیل) باید کاملا بر این باور باشند که اولا با یک ملت مقاوم، آگاه و شجاع روبرو هستند. دوم با نیروهای مسلحی روبرو هستند که از همه نظر در بالاترین حد آمادگی بوده و بدون شک هر نوع اقدام مداخله گرایانه، ماجراجویانه و ناامن کننده را با برخورد جدی و قاطع و به موقع و در عین حال هوشمندانه پاسخ خواهند داد.

عزیزی ادامه داد: آمریکایی ها بروند و تجربه خود را در عراق و افغانستان و فرار مفتضحانه از افغانستان را مورد بررسی قرار دهند و بدانند آن مناطق، تنها یک بخشی از ظرفیت های ایران اسلامی و یک عمقی از راهبرد جمهوری اسلامی است.

او اضافه کرد: نیروهای مسلح و مردم فداکار و بزرگ ما آماده، آگاه و شجاع هستند. قطعا آمریکایی ها و اسرائیلی ها و برخی کشورهای منطقه در برابر ایران بدون شک راه به جایی نخواهند برد و خوب است که کشورهای منطقه به این فرصت های بی نظیری که ایران اسلامی برای آنها خلق کرده است برگردند و اگر بدنبال قدرت منطقه هستند، بهتر این است که با کشورهای منطقه به ویژه ایران اسلامی همکاری داشته باشند.


نماینده مردم شیراز در مجلس یازدهم تصریح کرد: این اقدامات اخیر در ادامه شکست های مفتضحانه ای است که آمریکا از لحاظ سیاسی خورده و در آفریقا از لحاظ نظامی شکست خورده و اسرائیل نیز رو به افول بوده بنابراین دست به این ماجراجویی ها می زنند که قطعا راه به جایی نخواهند برد.

گفتنی است؛ روزنامه تایمز در گزارشی از برخورد یک کشتی سنگاپوری به نام «آسفالت پرینسس» با مین در سواحل بندر فجیره در امارات متحده عربی خبر داد. به دنبال انتشار این خبر، بلافاصله برخی رسانه‌های غربی دیگر از احتمال ربایش، حمله پهپادی و پیاده شدن تعدادی کماندو روی این کشتی خبر دادند که هیچ‌یک از موارد ذکر شده مستند به اخبار منابع رسمی نبود و تنها با عبارات «گفته می‌شود»، «منابع رسانه‌ای گفتند» و... بازنشر شد. در پی این جوسازی گسترده، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، بلافاصله به این موضوعات واکنش نشان داد و با مشکوک دانستن انتشار این اخبار، نسبت به هرگونه فضاسازی کاذب برای اغراض خاص سیاسی هشدار داد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار