علی علی پور با بیان اینکه در سال زراعی جاری تولید نخلستان ها نسبت به سال گذشته به دلیل خسارت های سیل و طوفان کاهش عملکرد 25 درصدی دارد، تصریح کرد: پیش بینی می شود میزان تولید خرما در شهرستان خنج به 11 هزار تن برسد.
کد خبر: ۹۹۴۵۵۲
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷ 18 September 2021

تابناک فارس به نقل از ایانا: علی علی پور با بیان اینکه در سال زراعی جاری تولید نخلستان ها نسبت به سال گذشته به دلیل خسارت های سیل و طوفان کاهش عملکرد 25 درصدی دارد، تصریح کرد: پیش بینی می شود میزان تولید خرما در شهرستان خنج به 11 هزار تن برسد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در شهرستان خنج بیش از 25 رقم خرما شناسایی شده است، اظهار کرد: ارقام زاهدی، هلیله و خاصویی از جمله خرما های عمده این شهرستان هستند.

وی به موضوع تجاری سازی نخلستان های شهرستان خنج نیز پرداخت و افزود: در چند سال اخیر ارقام تجاری نظیر مجول و پیارم در این شهرستان کشت شده که با شرایط آب و هوایی کاملا سازگار بوده است و محصول تولیدی از این ارقام بسیار مرغوب و باکیفیت هست.

به گفته او؛ حذف و جایگزینی ارقام تجاری به جای ارقام کم بازده یکی از برنامه هایی است که ضمن نگاه به حفظ ارقام بومی، مورد حمایت جهاد کشاورزی به شمار می آید.

 

برچسب ها: برداشت ، خرما ، خنج
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار