مدیرکل زندان‌های فارس از آزادسازی ۱۲۸ زندانی جرائم غیرعمد زندان‌های استان با بدهی ۷۲۷ میلیارد و ۴۸۶ میلیون ریال با همت آستان قدس رضوی تاکنون خبر داد.
کد خبر: ۱۰۸۱۰۱۰
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۶ 07 December 2022

تابناک فارس به نقل از ایکنا: در آستانه فرا رسیدن ایام فاطمیه، مراسم آزادسازی ۴۲ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد استان فارس امروز، ۱۶ آذرماه با همت آستان قدس رضوی برگزار شد. این زندانیان با مبلغ بدهی ۳۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از زندان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

این مراسم با حضور حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی رئیس کل دادگستری فارس، استادآقا مدیرعامل بنیاد برکت رضوی، سردار جابر مهدیار نماینده آستان قدس رضوی در استان فارس، اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان‌های فارس و جمعی از خیرین، خادمیاران حرم رضوی در استان فارس و تعدادی از خانواده زندانیان در سالن شهید دستغیب اداره کل زندان‌های فارس برگزار شد.

اسحاق ابراهیمی، مدیرکل زندان‌های فارس و مدیر نمایندگی ستاد دیه استان در این مراسم ضمن قدردانی از خیرین نیک‌اندیش و مسئولان دلسوز که در تعامل با یکدیگر سعی در حل مشکلات مردم نیازمند دارند، گفت: خیرین بسیار بزرگواری در استان فارس وجود دارد که در هر زمینه‌ای برای پیگیری مشکلات زندانیان اعم از سلامت، خانواده زندانیان، اعطای بسته معیشتی و... پیشقدم هستند و با مجموعه زندان‌‌ها همکاری دارند و با همه محدودیت‌ها در کمک به این افراد استقبال می‌کنند.

وی تصریح کرد: مراجع قضایی استان، دادستان مرکز استان، همه مؤسسات و نهادهای حمایتی و خیریه نیز برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک کرده‌اند.

ابراهیمی اضافه کرد: با همت تولیت آستان رضوی، چهارمین جلسه آزادسازی در استان فارس برگزار می‌شود که تاکنون زمینه آزادی ۱۲۸ زندانی با مجموع بدهی ۷۲۷ میلیارد و ۴۸۶میلیون ریال از زندان‌های استان فراهم شده است.

مدیرکل زندان‌های فارس گفت: مبلغ ۴۸ میلیارد تومان از شکات رضایت گرفته شده است و مبلغ ۸ میلیارد تومان اعسار پذیرفته شده است و ۲ میلیارد و ۵۶۵ میلیون تومان نیز آورده زندانی بوده است.

وی اضافه کرد: مبلغ ۲۸۶ میلیون تومان از محل کمک یکی از خیرین دادگستری استان و بیش از ۴میلیارد تومان نیز توسط آستان قدس پرداخت شده است و مبلغ ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان نیز ستاد دیه از محل کمک‌های خیرین برای آزادی این زندانیان کمک کرده است.

ابراهیمی تصریح کرد: تعداد ۴۲نفر زندانی از مجموع ۱۲۸ زندانی، همزمان با دهه اول فاطمیه با کمک آستان قدس رضوی از زندان آزاد شدند که بدهی این افراد ۳۹ میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان بوده است و از این مبلغ بدهی، ۲۶میلیارد تومان آن را شکات گذشت کرده‌اند، مبلغ یک میلیارد و ۴۵۵ میلیون تومان را آستان قدس رضوی پرداخت کرده است و مابقی نیز با پذیرش اعشار، کمک خیرین و ستاد دیه استان تأمین شده است.

مدیرکل زندان‌های فارس ادامه داد: آستان قدس رضوی همچنین زمینه آزادی تعداد ۱۹ زندانی جرایم قتل را با وساطت خادمیاران حرم رضوی فراهم کرده است.

بنا بر این گزارش، هم‌اکنون تعداد ۸۵۹ زندانی مالی و غیرعمد در زندان‌های استان فارس، چشم انتظار دستان سخاوتمند خیرین نیک‌اندیش هستند. نیک‌اندیشان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب؛ ۱۱۹۹۱۱۹۹/۱۰ شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۳۰۹۶۱ شماره شبا؛ iR۶۵۰۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱۱۹۹۱۱۹۹۱۰ بانک ملت به نام ستاددیه استان فارس واریز کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار