رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان خنج گفت: فاصله خنج - جهرم 80 کیلومتر کاهش می یابد.
به همت سربازان گمنام ناحیه مقاومت بسیج سپاه زرقان،بیش از 2 هزار لیتر مشروبات الکی کشف و ضبط گردید.
«بوی نامطبوع فاضلاب، پشه‌های ناقل بیماری سالک، زشتی چهره شهر بر اثر انباشت زباله و نخاله‌های ساختمانی» تمام سهمی است که مردم زرین‌دشت از خدمات شهری دارند.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تلاش دولت برای ارتقاء سطح معیشت فرهنگیان، گفت: هم اکنون آموزش و پرورش اولویت اصلی دولت تدبیر و امید است و در آینده نیز این مهم تداوم خواهد داشت. به گزارش ایسنا، رضوان حکیم‌زاده، امروز چهارشنبه در دومین جشنواره گلستان‌خوانی دانش‌آموزان ابتدایی استان فارس در شیراز گفت: باید امور مهم به اهل آن سپرده شود، کسانی که با تدبیر و با امید آفرینی زمینه تعالی ایران اسلامی را فراهم می‌کنند؛ این مهم از توصیه‌های اکید سعدی نیز بوده است. وی آموزش ابتدایی را به عنوان یک رکن اساسی در عرصه تعلیم و تربیت نام‌برد که نیازمند تصمیم گیری‌های شایسته توسط افراد توانمند است؛ عرصه‌ای که در دولت نمونه‌ای بود از حضور افراد ناآگاه و این موضوع مشکلات عدیده‌ای را به‌دنبال داشت. حکیم‌زاده با اشاره به رشد 83 درصدی بودجه مصوب وزارت آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید گفت: در ابتدای فعالیت دولت یازدهم میزان پوشش تحصیلی پیش دبستانی 37 درصد بود و امروز این پوشش با رشد 19 درصدی به 56 درصد افزایش یافته است. وی خاطرنشان کرد: توسعه پوشش تحصیلی کودکان لازم التعلیم نیز در سال‌های اخیر از 6 میلیون و 400 هزار نفر به 7 میلیون و 400 هزار نفر رسیده است. معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: تعالی ایران اسلامی در گرو سپردن امور به اهل آن است؛ زیرا واگذاری کارهای خطیر به نااهلان زمینه فساد را فراهم خواهد کرد. حکیم‌زاده گفت: افزایش سرانه فضاهای آموزشی از 4.86 صدم درصد به5.14 صدم درصد، افزایش سرانه ورزشی دانش آموزان از 24 صدم متر مربع به 36 صدم و افزایش فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی از اقدامات دولت در سال‌های اخیر و تلاش برای اولویت بخشی به آموزش و پرورش بوده است . به 36 صدم و افزایش فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی از اقدامات دولت در سال‌های اخیر و تلاش برای اولویت بخشی به آموزش و پرورش بوده است .
مدير عامل شركت آب و فاضلاب شهرستان شيراز گفت: با توجه به روند پروژه و توانايي پيمانكار و مشاور طرح و با حمايت‌هاي استانداري فارس، اميدوار هستيم كه فاز اول تصفيه‌خانه شرق صدرا، تيرماه سال 97 آماده بهره‌برداري باشد.
محمدمهدی سیار گفت: جای خالی اشعار عاشقانه خوب و اشعار اجتماعی ـ انتقادی در شعر امروز دیده می‌شود این مسئله باری است که روز زمین مانده و باید به آن توجه کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: تعداد ۷۱۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۰۵ میلیارد تومان در قالب پروژه‌های درمانی و بهداشتی برای استان فارس در حال اجرا است.
مسئول فنی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: خانه محتشم مربوط به دوره زندیه-قاجاریه در شیراز با تخصیص اعتبار ۸۵۰ میلیون ریالی مرمت می‌شود.
براساس آمارهای ثبت احوال در ۹ ماهه منتهی به پایان آذرماه ۹۵ روزانه ۲۵ طلاق در استان فارس به ثبت رسیده است.
صفحه  از ۴۳۸