معاون هماهنگی گردشگری و امور زیارت استانداری فارس گفت: تعطیلی پنج‌شنبه‌ها، تصمیم راهبردی استان فارس در تقویت صنعت گردشگری و زیارت است که در هفته گردشگری اتخاذ شده است.
کد خبر: ۱۰۷۰۴۲۱
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۰ 04 October 2022

تابناک فارس به نقل از فارس: محمد فرخ زاده امروز همزمان با هفته گردشگری ضمن تاکید بر اینکه توسعه صنعت گردشگری نیازمند زیرساخت ‌های متعدد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری است، بیان کرد: بر اساس گزارش‌های شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC)، درصد زیادی از کل درآمد سفر و گردشگری در سطح جهان را گردشگری داخلی تشکیل می‌دهد.

وی افزود: بسیاری از کشورها برای کاهش فقر، بهبود زیرساخت‌ها، اشتغال‌زایی و مهم‌تر از همه برای دستیابی به رشد اقتصادی مد نظر خود به گردشگری داخلی تکیه و برای توسعه روز افزون آن سرمایه گذاری و تلاشی مضاعف می‌کنند.

قائم مقام استاندار فارس در شورای عالی گردشگری استان با اشاره به اینکه تعطیلی پنج‌شنبه‌ها سبب می ‌شود، مقاصد گردشگری به صورت عادلانه ‌تری در دسترس گردشگران داخلی قرار گیرد افزود این امر امکان انتخاب متنوع ‌تری را برای مقصد سفر به افراد میدهد.

معاون استاندار فارس افزود: توجه به گردشگری داخلی از نظر اقتصادی اثرات مثبت فراوانی به همراه دارد. با این تصمیم پایداری کسب و کارهای مرتبط با گردشگری به خصوص کسب و کارهای خرد و خانوادگی تثبیت و حجم نقدینگی از سپرده ها و دریافت سود بانکی به سمت توسعه زیر ساخت های گردشگری و ارائه خدمات متنوع می شود.

وی بالا رفتن تقاضای سفرهای کوتاه و درون و برون استانی را زمینه ساز توسعه زیر ساخت های گردشگری و زیارت دانست.

معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس از زاویه ای دیگر به تعطیلی روزهای پنج‌شنبه پرداخت و بیان کرد: ایجاد زمینه مناسب برای افزایش سفرهای داخلی می ‌تواند در درازمدت در استحکام بنیان خانواده به عنوان الگوی تفریح سالم در جامعه اجرا و موثر باشد.

وی همچنین افزود توسعه گردشگری طبیعی میتواند موجب حفظ محیط زیست و بازگشت به چرخه ترمیم طبیعت از بین رفته در چند سال قبل و جلوگیری از آسیب های بی رویه ناشی از خشکسالی شود.

این مسئول گفت: توسعه گردشگری داخلی همچنین سبب می‌شود فرزندان و‌ نسل آینده به صورت عملی آموزش دیده و در آینده به عنوان محافظان محیط زیست و آثار باستانی و تاریخی و مذهبی عمل کنند.

به گفته فرخ زاده تلاش برای ایجاد زیر ساخت‌هایی که در غنی‌سازی اوقات فراغت خانواده ها و تحکیم بنیان خانواده اثرگذار است، یکی از اولویت‌های تصمیم‌گری مسئولان است و بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب باید پرداختن به این موضوع مد نظر قرار گیرد.

به اعتقاد فرخ زاده بالا رفتن روحیه نشاط و ترویج گردشگری حلال از دیگر پیامدهای مثبت تعطیلی روزهای پنج‌شنبه است‌.

معاون استاندار فارس همچنین تاکید کرد: این تصمیم مدیریت و کاهش مصرف و هزینه های انرژی در سبد خانوار را در پی خواهد داشت.

وی ابراز امیدواری کرد تعطیلی روزهای پنج‌شنبه در استان فارس که ظرفیت های بی نظیر گردشگری در حوزه‌های مختلف زیارتی، تاریخی، طبیعی و... دارد سبب ایجاد تحول و رونق صنعت گردشگری و زیارت گردد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار