دبیر ستاد تسهیلات نوروزی و رییس اداره تعاون ورفاه آموزش و پرورش فارس گفت: باتوجه به تمهیدات اندیشیده شده، مدارس در حاشیه جاده های اصلی استان فارس برای اسکان مسافران نوروزی در راه مانده آماده شده است.
قائم مقام ستاد تسهیلات نوروزی آموزش و پرورش فارس گفت: جمع كل مسافران فرهنگي اسكان يافته تا صبح سوم فروردين از مرز 500 هزار نفر روز مسافر عبور كرد.
آمار بازدید اماکن تاریخی دیار پارس/شبی 752 هزار مسافر در فارس اسکان یافته اند
مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس و دبیر اجرایی خدمات سفر استان از افزایش 23 درصدی بازدید از اماکن تاریخی فرهنگی فارس خبر داد.
مسجد نصیرالملک در جنوب خیابان لطفعلی خان زند و در نزدیکی شاه چراغ و در کوچهٔ نصیر الملک است. این بنا به دستور میرزا حسن علی خان ملقب به نصیرالملک، که از اعیان و اشراف شیراز بود، ساخته شد. معماری آن کار محمد حسن معمار بوده و ساخت آن حدود ۱۲ سال به طول انجامیده است.این مسجد اثرگذارترین پایگاه در فرهنگ و مکتب اسلامی در ایران بوده است.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس، با اشاره به وقوع چندین حادثه رانندگی منجر به فوت و جرح در این استان در چند روز گذشته گفت: علت اصلی وقوع این حوادث عامل انسانی است.
شیراز به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری و توریستی ایران مطرح بوده و با جاذبه‌های تاریخی فراوان برای گردشگران داخلی و خارجی شناخته شده‌است در سال جدید میزبان مسافران نوروزی بسیاری بوده است .
آمار اسکان و بازدید مسافران نوروزی از دیدنی های دیار پارس
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: افزون بر 361 هزار و 251 نفر شب گردشگر نوروزی از 28 تا 30 اسفند 95 در مراکز اقامتی این استان اسکان یافتند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل، 60 درصد افزایش را نشان می دهد.
مدیرکل آموزش وپرورش فارس گفت:دیروز ودیشب با آغاز کاهش محسوس دما مسافران استان فارس برای اسکان به مدارس استان سرازیر شدند.
مسجد نصیرالملک یکی از مساجد قدیمی شیراز است.مسجدی که شاید زیباترین مسجد شیراز باشد و تماشای آن با شیشه های رنگی، طاق های بلند و کاشیکاری های زیبایش، یکی از آرزوهای هر جهانگردی به حساب بیاید.
دبیر ستاد اسکان مهمانان نوروزی آموزش وپرورش فارس گفت:با توجه به اینکه کار ستادهای اسکان در آموزش وپرورش فارس به صورت رسمی از 26 اسفند آغاز شد ولی باتوجه به عزیمت تعداد زیادی از مسافران نوروزی خصوصا فرهنگیان به استان فارس کار ستاد های اسکان یک روز زودتر آغاز شد.
صفحه  از ۶۳