مسجد اتابک معروف به مسجد نو از نظر تاریخی اهمیت بسیار زیادی دارد و در میان مساجد ایران، لقب بزرگترین مسجد را در کشور به خود اختصاص داده است.
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس گفت: در 6 ماه نخست سال 96 بیش از 243 هزار گردشگر خارجی به این استان سفر کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال 95 که شمار گردشگران 195 هزار نفر بود حاکی از 25 درصد افزایش است.
اقامتگاه بوم گردی سووشون یکی از اقامتگاه های زیبای شیراز است. محیط صمیمی و گرم سووشون اقامت خاطره انگیزی را برای شما رقم خواهد زد.
قلعه یا ارگ کریم خان زند در مرکز شهر تاریخی شیراز قرار دارد و نشان دهنده ی تغییرات عظیم در طی زمان و پیروزی های متعدد در برابر دشمنان در دهه ی 1700 میلادی و معماری ارگ کریم خان در ایران می باشد.
عضو شورای شهر شیراز گفت: شیراز با داشتن جاذبه های گردشگری فراوان آماده جذب سرمایه گذار است.
این اقامتگاه بوم گردی در بخش رستاق روستای لایزنگان علیا _مزرعه چمن_اقامتگاه بابا حسین کوهستان قرار دارد.روستای لایزنگان زیر مجموعه دهستان رستاق از توابع بخش رستاق شهرستان داراب می­باشد.
معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور گفت: برای ظرفیت و پتانسیل‌های گردشگری استان فارس که مورد استفاده قرار نگرفته‌اند متأسفم.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: سرانه گردشگر خارجی در دنیا حدود ۱۵۰۰ دلار است اما در ایران بسیار ناچیز بوده است.
باغ چهل تن یا بقعه چهل تنان، در مسافتی کوتاه از شمال حافظیه وجنب باغ جهان نما،همراه با محوطه ای مشجر و با صفا است.
نقش رستم؛ یادگار چند دوره تاریخی عیلامیان، هخامنشیان و ساسانیان؛ میراث تاریخی و ملی ایرانیان، این روزها درتلاش برای زدودن گرد تخریب و بی‌توجهی از چهره خود است، تلاش و تقلایی که ظاهرا بی‌ثمر است، چراکه تازیانه‌های آب و باد بر جای جای سنگ‌نگاره‌هایش خط و ترک انداخته و دشت و بستری که در آن پا گرفته هم به واسطه پایین رفتن سطح آب‌های زیرزمینی و فرونشست زمین در حال از هم پاشیدن. این یعنی نقش‌رستم؛ گنجینه تاریخ مصور و صخره‌ای ایران باستان در حال بلیده شدن و فرو رفتن است، اگر زنگ هشدار باش به صدا در آمده از شهرستان مرودشت به گوش مسئولان محلی و کشوری نرسد. تصویر زمین، نقش رستم را می‌بلعد
صفحه  از ۷۷