تنگه رغز نام دره ای است در منطقه فسارود واقع در ۲۵ کیلومتری شهرستان داراب و در جنوب استان فارس است. رغز به معنای بکر و لغزنده است از دو طرف با دیواره های بلند محصور شده و در دل این تنگه ۶۴ آبشار و یک صد حوضچه طبیعی جای گرفته است. از این ۶۴ آبشار، ۱۲ آبشار نیاز به فرود با طناب را دارند.
افزایش سهم استان فارس از صادرات نامرئی در گرو پیمودن هزاران راه نرفته است که جز با همکاری همه دستگاه‌ها محقق نمی‌شود.
هفت برم، هفت دریاچه محصور در نیزار های طلایی استان فارس با نی هایی به بلندای آسمان که میانشان نقطه ی امن پرندگان مهاجر آب های شیرین فارس است که اگر مدت زمانی بدون هیچ صدایی در نزدیکی شان بایستیم به تماشای دسته پرنده های آن طرف برم که نقطه ای دور از ما برای پروازشان پیدا کرده اند، صدای خش و خش باقیشان را در نی های نزدیکمان می شنویم.
شهرستان لارستان به دلائل متعدد و شاخص‌های بالقوه درزمینه‌های تاریخی، فرهنگی، طبیعی، مذهبی و غیره زمینه جذب گردشگر را دارد که برای توسعه این صنعت باید برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری شود.
استاندار فارس گفت:یکی از موضوعات گردشگری آسان سازی مسافرت هاست و اولین قطار گردشگری به سمت اصفهان و یزد راه اندازی کردیم و امیدواریم بتوانیم این تعداد را توسعه دهیم.
شکوفه های بادام در میمند
موزه پارس به عنوان گنجینه امن آثار تاریخی فارس برای مرمت و بهسازی در انتظار تخصیص اعتبار است.
شیراز میزبان باغ ها و امارت های فوق العاده ای زیبایی است که دل هر کسی را با روح لطیف این شهر پیوند می‌زند. یکی از بهترین و معروفترین آن‌ها، باغ ارم شیراز است. باغی که دارای محیط زیبا و دل انگیزی است و دیدن آن خالی از لطف نیست.
مسجد تاریخی نصیرالملك شیراز، یكی از معروف‌ترین مساجد تاریخی ایران است كه به دلیل نوع معماری آن كه یكی از بی‌نظیرترین معماری‌های اسلامی است، شهرت زیادی در عرصه بین‌المللی دارد. بازی نور و رنگ در شبستان زیبای این مسجد، باعث شده است كه در طول سال پیوسته گردشگران داخلی و خارجی زیادی از این مسجد دیدنی بازدید كنند.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:ارتقا جایگاه استان فارس منوط به پیشرفت حوزه گردشگری آن است، خاطرنشان کرد: یکی از مزیت‌های فارس جنبه‌ تاریخی و مرقد حرم مطهر شاه‌چراغ(ع) و پیشینه فکری و ادبی شیراز است.
صفحه  از ۹۵