معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس از گردهمایی راهنمایان گردشگری ۴۵ کشور در شیراز خبر داد و اظهار داشت: این همایش با حضور ۳۰۰ راهنمای گردشگری از ۴۵ کشور روزهای ۱۴ و ۱۵ بهمن در شیراز برگزار می شود
مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فراشبند از حضور هشتمین تور گردشگری اروپایی،‌ در اين شهرستان خبر داد. ‌
در نمایشگاه توانمندی های عشایر و روستائیان کشور در تهران، عشایر فارس توانمندی های خود را به نمایش گذاشتند.
شیراز دارای جاذبه‌های جهانگردی فراوانی است و به‌عنوان شهر شعر و گل شناخته شده‌است.
نایب‌ رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر شیراز گفت:شیرازی که زمانی ایران را به آن می‌شناخته‌اند در کشورهای هدف گردشگری گم‌شده و هیچ بروشور و کمپین و تبلیغاتی برای جذب گردشگر و معرفی شیراز در کشورهای خارجی وجود ندارد.
شیراز؛عطر بهار؛بهشت نارنج
جشنواره بهار نارنج در باغ دلگشای شیراز به عنوان یکی از باغ‌های بزرگ درختان نارنج شیراز برگزار می‌شود. شیراز از کلان‌شهرهایی است که در آن درختان نارنج زیادی وجود دارد و بهارنارنج آن از شهرت زیادی در کشور برخوردار است.
جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری با هدف جذب گردشگر و آشنایی با خوراک های سنتی فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری و استان لرستان از تاریخ 25 الی 30 آذر ماه برگزار گردید.
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس گفت: شهرداری شیراز باید نگاه ویژه ای نسبت به توسعه گردشگری استان داشته باشد.
فرماندار شهرستان کازرون از برگزاری جشنواره گردشگری گل نرگس در این شهرستان خبر داد و گفت: باتوجه به خشکسالی های اخیر و کمی باران مجبور به آبیاری نرگسزارها شدیم و طبق پیش بینی ها تا یک ماه دیگر جشنواره گل نرگس در روستای جره شهرستان کازرون برگزار خواهد شد.
صفحه  از ۵۴