حجت الاسلام گشول با بیان اینکه اکنون که شرایط جهانی تغییر یافته و روسیه و چین به‌عنوان قدرت‌های اصلی سازمان شانگهای با آمریکا و اروپا و حتی رژیم صهیونیستی سرشاخ شده‌اند،عنوان کرد: برای اتحاد گسترده با متحدانشان در منطقه، ایران را به اردوگاه خود ملحق کرده‌اند تا وزن خود را در برابر غربی‌ها بالا ببرند. زیرا ایران به‌دلیل برخورداری از ذخایر عظیم انرژی و موقعیت ژئوپلیتیکی و نفوذ منطقه‌ای بالایی که دارد می‌تواند برای سازمان شانگهای مؤثر باشد و با قابلیت‌های خود در عرصه تجاری و ترانزیتی بخشی از مشکلات کشورهای عضو را مرتفع کند و ایران را به قطب اصلی ترانزیتی در منطقه تبدیل خواهد کرد.
کد خبر: ۱۰۶۹۱۴۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۶ 24 September 2022

تابناک فارس به نقل از فارس: حجت الاسلام گشول در خطبه‌های عبادی، سیاسی نماز جمعه شهرستان کوار در خطبه اول ضمن توصیه به تقوا، تقوای اعتقادی و اعتقاد به امام زمان(عج) به اندیشه موعود در آیین های مختلف پرداخت و گفت: یهودیان که خود را پیروان حضرت موسی علیه السلام می‌دانند منتظر موعودند. در آثار دینی یهود و سِفرهای تورات و دیگر کتاب‌های انبیای آنان، همواره به موعود اشاره شده است.

خطیب جمعه کوار اظهار داشت: اندیشة موعود در آیین مسیحیت در کتاب‌های ویژه مسیحیت نیز، بشارت‌های بیشتر و روشن تری، در باره موعود آخرالزمان، نقل شده است؛ زیرا: با ظهور حضرت مسیح علیه السلام، زمان در مقیاس کلی، به ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف نزدیک تر شده است و تحریف کمتری در این آثار پدید آمده است.

حجت الاسلام گشول درخطبه دوم ایام دهه آخر ماه صفر، رحلت رسول اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) را تسلیت گفت و ضمن یادآوری در خصوص هفته دفاع مقدس و روز بزرگداشت فرماندهان شهید دفاع مقدس در مورد اهمیت حضور در مجمع‌عمومی سازمان ملل متحد صحبت کرد.

وی توضیح داد:در یک بازه زمانی کوتاه، آقای رئیسی می‌تواند تعداد زیادی از دیدارهای دوجانبه و چندجانبه با رؤسای جمهور سایر کشورها داشته باشد؛ اگر به‌صورت عادی این اتفاق بخواهد بیفتد شاید به بیش از چند ماه زمان نیاز باشد. از این‌جهت باتوجه‌ به اینکه غالب رهبران کشورهای مختلف دنیا در اجلاس سالانه سازمان ملل حضور دارند این فرصت وجود دارد تا در یک بازه زمانی چندروزه گام‌های خیلی جدی در عرصه دیپلماسی برداشته شود.

امام جمعه کوار افزود: نیویورک همچنین یکی از فرصت‌های رسانه‌ای مهم در دنیا محسوب می‌شود. مصاحبه با رسانه‌های مختلف و مشهور دنیا و انعکاس نظرات برحق ایران انقلابی از لسان نماینده مردم ایران، آن هم در شرایط جنگ ترکیبی رسانه‌ای دشمن، یک فرصت مناسب محسوب می‌شود.

فرصت‌های عضویت ایران در پیمان شانگ‌های

حجت الاسلام گشول با بیان اینکه اکنون که شرایط جهانی تغییر یافته و روسیه و چین به‌عنوان قدرت‌های اصلی سازمان شانگهای با آمریکا و اروپا و حتی رژیم صهیونیستی سرشاخ شده‌اند،عنوان کرد: برای اتحاد گسترده با متحدانشان در منطقه، ایران را به اردوگاه خود ملحق کرده‌اند تا وزن خود را در برابر غربی‌ها بالا ببرند. زیرا ایران به‌دلیل برخورداری از ذخایر عظیم انرژی و موقعیت ژئوپلیتیکی و نفوذ منطقه‌ای بالایی که دارد می‌تواند برای سازمان شانگهای مؤثر باشد و با قابلیت‌های خود در عرصه تجاری و ترانزیتی بخشی از مشکلات کشورهای عضو را مرتفع کند و ایران را به قطب اصلی ترانزیتی در منطقه تبدیل خواهد کرد.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود حضور و عضویت رسمی ایران زمینه‌ساز نقش فعال‌تر در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی شود که در این صورت، پروژه غرب برای به انزوا کشاندن ایران را به شکست خواهد کشاند.

جنگ احزاب رسانه‌ای علیه نظام اسلامی

خطیب جمعه کوار اظهار داشت: حادثه درگذشت مرحومه امینی برای جبهه احزاب معاند «سوژه» (بهتر است بگوییم «طُعمه»)، اما برای مردم جامعه یک پرونده است؛ متأسفانه در این میان عده‌ای خودی و بعضاً ناکارشناسان کارشناس‌نما، با عدم تشخیص درست میدان و بدون توجه به فرامتن سخنان و مواضع‌شان، تلاش می‌کنند با بهره‌برداری از این حادثه تلخ، هرگونه مقابله با بدپوششی را ناموجه جلوه دهند. در همه تخلفات کوچک و بزرگ دیگر هم ممکن است فردی باسابقه بیماری زمینه‌ای یا حتی غیر آن دچار موارد مشابه شود. اگر قرار باشد پلیس صرفاً به احتمال آنکه افراد ممکن است دچار حادثه‌ای از این جنس شوند اقدامی نکند و با این بهانه وظایفش را انجام ندهد، باب مقابله با قانون‌شکنی بسته می‌شود و عملاً فلسفه وجودی پلیس بی‌معنا خواهد شد.

حجت الاسلام گشول با اشاره به اینه درگذشت خانم مهسا امینی احساسات جامعه را تحت تاثیر قرار داد و با فوت غم‌انگیز او عملاً یکی از خبرسازترین و پربسامدترین اتفاقات شبکه‌های اجتماعی یکسال اخیر رقم خورد افزود:سوال اساسی اول این است که چرا خبر فوت مهسا امینی اینقدر پربازتاب شد؟! جامعه ایران همانند جوامع غربی که دیدن تصاویر و اخبار بسیار بدتر از وفات مهسا امینی را تجربه کرده، نیست.

وی افزود: حجم تصاویر منتشر شده خشونت پلیس با زنان در برخی کشورهای غربی آنقدر فراگیر و عادی شده است که حس برانگیختگی جمعی در این جوامع را سخت و معیوب کرده است اما در ایران نادر بودن برخی از این نوع حوادث و بالابودن شاخص اخلاقیات، احساسات پاک انسانی و نگاه عاطفی و دینی به زنان در بطن جامعه ایران سبب می‌شود که ایرانیان در واکنش به این نوع حوادث با تاثر عمیق‌تری رو‌به‌رو شوند.

امام جمعه کوار عنوان کرد: طبعاً دستگاه‌های مسئول در چارچوب وظایف قانونی خود پس از رسیدگی دقیق به این حادثه گزارش نهایی آن را برای اطلاع عموم مردم اعلام خواهند کرد، اما موضوعی که جا دارد در این خصوص به آن توجه کامل شود ضرورت وفاداری و عمل به قانون به‌ عنوان میثاق و مبنای شکل‌گیری همه کنش‌ها و واکنش‌ها در کشور است.

جنگ روایت‌ها در روایت یک حادثه تلخ

حجت الاسلام گشول ادامه داد: در این شرایط باید دقت شود در فرصت کوتاهی که به این موضوع اختصاص داده می‌شود، اولاً از حادثه تلخ فوت خانم امینی به مانند رییس محترم جمهور اظهار تأسف شده و سرعت و دقت در روند رسیدگی به پرونده تا حصول نتیجه مورد تاکید قرار گیرد ثانیاً در تحلیل واقعه، افکار عمومی که آسیب دیده است جریحه‌دار نشود و دوقطبی کاذب که مطلوب دشمنان است تشدید نگردد. لازمه این کار لحن آرامش‌بخش به جامعه و مردم است.

وی با بیان اینکه درباره عملکرد پلیس امنیت اخلاقی- گشت ارشاد سابق- تحلیل‌ها و گفته‌ها به زمان بعد و پس از روشن شدن ابعاد قضیه پس از گزارش دستگاه‌های ذیربط موکول شود گفت: طبعاً چنانچه هر قصور یا تقصیری صورت گرفته باشد باید بدون ملاحظه رسیدگی گردد و باتوجه به هدف دشمن برای تحت‌الشعاع قرار دادن حضور رییس جمهور در سازمان ملل ابعاد حضور و سخنان ایشان مورد توجه قرار گیرد.

خطیب جمعه کوار افزود: به این نکته توجه داده شود که مردم ما علیرغم ناراحتی از این حادثه و برخی دلخوری‌های دیگر از اوضاع معیشتی خود، همان مردم راهپیمایی اربعین در سراسر کشور هستند و در برابر اهانت به مقدسات و حجاب و آرمان‌های انقلابی ساکت نخواهند نشست.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار