ایمانیه افزود: بیش از ده هزار مورد از درخواست های مردمی در سفر رییس جمهوری تقاضای شغل بوده، ایجاد اشتغال موثر با استخدام چند نفر در چند دستگاه اجرایی محقق نخواهد شد؛ بنابراین باید به سمت توجه به رونق تولید، کار آفرینی و احیا بنگاه های اقتصادی غیر فعال حرکت کنیم.
کد خبر: ۱۰۰۷۹۴۹
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶ 09 November 2021

تابناک فارس به نقل از ایرنا: برپایه اطلاعات مندرج در پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، محمد هادی ایمانیه در جلسه بررسی روند پاسخگویی به درخواست‌های مردمی مربوط به سفر ریاست جمهوری افزود: این موارد شامل کمک مالی برای امرار معاش، اشتغال، وام خود اشتغالی، کمک مالی برای درمان، تبدیل وضعیت شغلی، وام قرض الحسنه واگذاری مسکن، پرونده‌های قضایی، مشکلات خانواده شهدا،جانبازان آزادگان و کمک مالی برای جهیزیه، حقوق و تسهیلات مددجویان است.

وی ادامه داد: وام خرید مسکن، وام مسکن مهر، تحت پوشش قرار گرفتن، وام ودیعه مسکن کمک مالی تحصیلی، موافقت اصولی مجوز یا پروانه تاسیس، طرح اقدام ملی تامین مسکن، وام خرید خودرو، ساخت مسکن روستایی، آزمون استخدامی، واگذاری زمین، انتقال محل خدمت، آبرسانی، کمک مالی برای امور درمانی، اختلافات ملکی، درصد جانبازی، بازنشستگی، وام ساخت مسکن و بازپرداخت وام مسکن از دیگر موارد تقاضاهاست.

استاندار فارس از مدیران دستگاه ها و نهادهایی که این درخواست‌ها بر اساس وظایف سازمانی به آنها ارجاع داده شده است خواست، برای پاسخگویی به نیازهای مردمی به داشته‌ها و توان درون دستگاهی اکتفا نکنند و با مراجعه به بخش های بالا دستی خود در سطوح ملی امکانات بیشتری جذب کنند.
ایمانیه به مدیران دستگاه‌های اجرایی حاضر در جلسه گفت: این درخواست‌ها باید با سرعت بیشتری رسیدگی شود و به نتیجه برسد.
استاندار فارس بیان کرد: به رغم تنگناهای مالی موجود، راهکارهای مبتنی بر خلاقیت راهگشای مشکلات است. دستگاه های مختلف باید با به کارگیری چنین خلاقیت هایی توان و ظرفیت موجود برای پاسخگویی به مطالبات مردمی را افزایش دهند.
ایمانیه افزود: بیش از ده هزار مورد از درخواست های مردمی در سفر رییس جمهوری تقاضای شغل بوده، ایجاد اشتغال موثر با استخدام چند نفر در چند دستگاه اجرایی محقق نخواهد شد؛ بنابراین باید به سمت توجه به رونق تولید، کار آفرینی و احیا بنگاه های اقتصادی غیر فعال حرکت کنیم.

هفتمین سفر استانی رئیس جمهوری به استان فارس ۲۲ مهر ۱۴۰۰ انجام شد که مصوباتی برای رفاه مردم داشت که در پرونده خبری ایرنا با عنوان هفتمین سفر استانی رییس‌جمهوری و پیگیری دستاوردهای آن برای فارس در دسترس است.

تقدیر از ایثارگران

پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس همچنین از قول ایمانیه در مراسم تقدیر از ایثارگران برتر در حوزه های علمی که به صورت مجازی برگزار شد، اعلام کرد: اگرچه در گذشته شاهد کنایه هایی در زمینه استفاده از سهمیه و توان متوسط فرزندان شاهد و ایثارگر بودیم ولی با اجرای طرح موفق شاهد باعث رقم خوردن شکوفایی علمی اقشار ایثارگر شده است.
استاندار فارس با اشاره به این که طرح شاهد با مشارکت بنیادشهید و وزارت خانه های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت و درمان و آموزش و پرورش اجرا شده است، افزود: امروزه با اجرای طرح شاهد هزاران فارغ التحصیل هم از مدارس و هم دانشگاه ها برای عرصه های علمی و مدیریتی کشور فارغ التحصیل می‌شوند.
وی با بیان اینکه در سالهای اخیر چندین فرزند شهید بدون استفاده از سهمیه، توانستند رتبه های برتر کشور را به دست بیاورند، گفت: نوید می دهیم با تقویت هرچه بیشتر طرح شاهد، فرزندان شهدا و ایثارگران بدون استفاده از هیچ سهمیه ای بتوانند با رتبه های بالا، مدیریت های علمی و مدیریتی کشور ‌را در دست بگیرند.
در این مراسم از فرزندان شاهد دارای رتبه های برتر کنکور در استان فارس تقدیر شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار