مدیر جهاد کشاورزی اقلید استان فارس گفت: با آغاز فصل برداشت سیب زمینی در این شهرستان، پیش‌بینی می‌شود افزون بر ۲۵۰ هزار تن از این محصول روانه بازار شود.
کد خبر: ۹۹۶۴۶۴
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰ 25 September 2021

تابناک فارس به نقل از ایرنا: سید علی آقا میرطالبی افزود: برداشت این محصول هر ساله از نیمه شهریورماه شروع می شود و تا اواخر آبان ماه در وسعت ۵ هزار و ۷۰۰ هکتار از مزارع شهرستان ادامه می یابد.

وی ادامه داد: ارقام مورد استفاده شامل بانبا، جلی، سانته، میلوا، بورن است که علاوه بر تامین نیاز تازه خوری مصرف کنندگان، بخشی از بذر مورد نیاز کشاورزان سیب زمینی کار را نیز تامین می کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اقلید گفت: متوسط عملکرد سیب زمینی در شهرستان ۴۵ تن در هکتار است.

میرطالبی ادامه داد: با توجه به حجم بالای تولید سیب زمینی در شهرستان و نیاز به استفاده بهینه از این محصول راهبردی، در کنار تولید، تقویت و گسترش صنایع وابسته از جمله سردخانه ها، صنایع تبدیلی و صادرات نیز مورد توجه این مدیریت قرار دارد.

او با بیان اینکه هم اکنون سه واحد سردخانه بالای صفر درجه سانتیگراد فعال با ظرفیت جمعا ۴ هزار تن، یک انبار سرد سیب زمینی با ظرفیت ۲هزار تن و یک سردخانه ۵۰۰ تنی در مرحله تاسیس است اظهار امیدواری کرد با توسعه صنایع وابسته به این محصول، ضایعات آن کاسته و محصولات تولیدی با ارزش افزوده بیشتری به بازار عرضه شود.

شهرستان اقلید با دارا بودن دشت های حاصلخیز نمدان، بکان و آسپاس در ۲۶۷ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.برچسب ها: برداشت ، سیب زمینی ، اقلید
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار