رئیس کل دادگستری فارس از رهاسازی هزارهکتار اراضی ملی از دست متصرفان در پنج ماهه امسال خبر داد و گفت: با کسانی که به اراضی ملی تعرض و تجاوز کنند، قاطع‌ترین و شدیدترین برخورد‌ها در قالب قانون صورت می‌گیرد.
کد خبر: ۹۹۳۱۸۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۸ 12 September 2021

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی در آئین افتتاح قرارگاه شماره ۲ پیشگیری و مقابله با تغییرکاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی، ابراز کرد: برای کسانی که اراضی ملی را تصرف می‌کنند شعب ویژه‌ای در سطح استان، در دادسراها، دادگاه‌ها و دادگاه تجدید نظر ایجاد شده است.

او بیان کرد: در این قرارگاه به منظور برخورد قاطع و سریع با ساخت و ساز‌های غیرمجاز، یکی از معاونان دادستان مشارکت حداکثری دارد.

این مقام مسئول از حمایت بی قید و شرط دادگستری استان فارس از جهاد کشاورزی، در مقابله با ساخت و ساز‌های غیرمجاز نیز سخن گفت.

او با بیان اینکه قرارگاه با هدف انجام سریعتر و بهتر امورات راه اندازی شده است و به منظور تداوم این امر، اقدامات قرارگاه باید پایش شود، افزود: در کنار همه اقدامات صورت گرفته، بنیه حقوقی کارشناسان اداری که در این زمینه فعالیت می‌کنند باید تقویت شود.

موسوی با تاکید بر پیشگیری از تصرفات غیرقانونی، تصریح کرد: در مواردی که قانون اجازه داده است با مردم همکاری شود به عنوان مثال در اراضی شیبدار در موارد قانونی مانع احداث باغ نشویم.

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: در هفته آینده جلسه‌ای با حضور مقامات طراز اول استان برگزار و باغ شهر‌های موجود تعیین تکلیف می‌شود.

قرارگاه مقابله با تغییرکاربری غیرمجاز کشاورزی با مدیریت جهادی راه اندازی شد


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با تاکید بر اینکه کار در شرایط غیرمتعارف یکی از مفاهیم مدیریت جهادی است، گفت: قرارگاه‌های پیشگیری و مقابله با تغییرکاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی با مدیریت جهادی راه اندازی شده است.

 

احمدطمراسی ابراز کرد: علی رغم کمبود امکانات، راه اندازی هشت قرارگاه در استان فارس در دستور کار قرار دارد که این مدل رفتاری در بحث زمین نشان از اراده و اقدام جهادی در اجرای امورات محوله است.

او افزود: پیشنهاد می‌شود هر واحد باغ شهری غیرمجاز به صورت پروژه‌ای و با بهره گیری از همه امکانات و تجهیزات استان به طور کامل قلع و قمع شود.

قرارگاه شماره ۲ پیشگیری و مقابله با تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی در کشور، ۸۱ هزار از عرصه‌های کشاورزی، ملی و محیط زیست راضی مناطق شمال و غرب شهرستان شیراز را مورد پایش قرار می‌دهد. در آئین افتتاح این قرارگاه، سید مصطفی بحرینی دادستان مرکز استان فارس، سیدمحسن قائمی مسئول حوزه نمایندگی، ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و جمعی از مدیران ستادی و شهرستانی حضور داشتند.

برچسب ها: رفع تصرف ، اراضی ملی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار