موج جدید بارندگی در راه استان فارس
سازمان هواشناسی کشور با تداوم فعالیت سامانه بارشی، در نخستین اخطاریه خود در سال ۹۶ نسبت به وقوع لغزندگی جاده‌های کوهستانی، وزش باد شدید، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و بالا آمدن رودخانه‌ها هشدار داد.
ساره جوانمردی دارنده 2 نشان طلا پارالمپیک ریو گفت: بیایم طبیعت و شهرمان را با نریختن زباله ها، زیبا کنیم.
بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون گفت: به عنوان یک شیرازی و فارسی، دریاچه‌های فارس و احیاء حیات این سرمایه‌های ارزشمند، دغدغه اصلی‌ام شده است و به همین دلیل به کمپین احیاء بختگان پیوسته‌ام.
بی اعتنایی به وضعیت دریاچه مهارلو در سفر رئیس سازمان محیط زیست کشور به استان فارس شاید به نوعی چراغ سبز دادن به کسانی است که قصد دارند با احداث سد تنگ سرخ، دریاچه و منطقه گردشگری مهارلو را به خاک سیاه بنشانند.
هوای سال تحویل فارس بارانی است/هشدار آب گرفتگی
مدیرکل هواشناسی استان فارس از نفوذ سامانه بارشی دیگری از روز یکشنبه 29 اسفندماه خبر داد و بیان کرد: این سامانه تا روز چهارشنبه 2 فرودین‌ماه ادامه دارد. مدیرکل هواشناسی استان فارس در مورد آب‌گرفتگی معابر، لغزندگی جاده‌های مواصلاتی و اختلال در رفت‌ و آمد وسایل نقلیه هشدار داد.
فرماندار کازرون اظهار کرد: از حجم سیلاب موجود بهره برداری خوبی نشد.
12 هزار قطعه لاک پشت طلایی و رنگ آمیزی شده در فارس کشف و ضبط شد.
سرشماری زمستانه پرندگان آبزی و کنار آبزی در استان فارس پایان یافت.
مدیرکل هواشناسی فارس گفت: استان فارس در هفته اول تعطیلات نوروز بارانی خواهد بود.
معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: سد درودزن شیراز که تأمین کننده آب شرب شهر شیراز است، نسبت به سال گذشته 44 درصد کاهش و سد سفیدرود 52 درصد کاهش داشته است.
صفحه  از ۹۸