مدیر کل حفاظت از محیط زیست فارس گفت:سد های «تنگ سرخ» و «نرگسی» ارزیابی محیط زیستی ندارند، محیط زیست در برابر هیچ نماینده و مسئول سیاسی نرمش نخواهد کرد، هیچ تجربه خوبی از سدها در فارس نداریم، کدام سدی وجود دارد که پایین دست آن مشکل نداشته باشد.
بزرگترین عرصه جنگلی کشور پتانسیل کانون ریزگرد شدن را دارد
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس با اشاره به اینکه حدود 88 هزار هکتار در مناطق جنوبی و شرقی فارس کانونهای بحرانی با فرسایش بادی است، گفت: تالاب‌های فارس مستعد تبدیل به کانون‌های گرد و غبار است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس خاطرنشان کرد: با توجه به خشک شدن تالاب‌های استان فارس، اگر مدیریت صحیح و تامین حقابه را مد نظر قرار ندهیم، در آینده هریک از این تالاب‌ها به یک کانون ایجاد گردوغبار تبدیل خواهد شد.
مدیر مرکز هواشناسی لامرد از گرد و غبار و کاهش دید در لامرد خبر داد.
مدیرعامل آب منطقه ای فارس گفت:۲۲۵۰ حلقه چاه غیر مجاز باید در سال جاری مصدود می شد که تاکنون بیش از ۶۰۰ حلقه تاکنون پر شده است و طی سال های گذشته تاکنون هیچگونه پروانه حفر چاه آب کشاورزی صادر نشده است.
باران آنچنانی در بهمن و اسفند نخواهد بود
رئیس مرکز پژوهش های علوم جوی و اقیانوسی دانشگاه شیراز گفت: سرمایه گذاری در حوزه ملی برای کسب مدل های بومی آب و هوایی نشده است.
مدیرکل راه و شهرسازی لارستان از رفع تصرف از 164 هزار مترمربع از اراضی دولتی در جنوب استان فارس خبر داد.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس: طی این سرشماری بیش از ۳۵۰ قطعه هوبره در استان شمارش شد.
مدیرعامل آب منطقه ای فارس گفت:با این وضع نگرانی شدیدی برای تامین آب شرب مردم شیراز و نقاطی از فارس در تابستان آینده وجود دارد.
طی 2 شب گذشته برودت هوا در جهرم به سمت اعداد منفی نزول کرده و باغداران در باغ‌های مرکبات و با هدف ممانعت از یخ‌زدن محصولات، چوب و لاستیک و ... می‌سوزانند!!
صفحه  از ۱۳۵