درختان بلوط جنگل‌های زاگرس در کامفیروز جنوبی با ساخت سایت دفن زباله از مرگ نجات می‌یابند.
همزمان با اولین روز آخرین ماه پاییز اولین بارش‌های باران رحمت الهی در مناطق شمالی استان آغاز می‌شود و در روز آدینه نیز مناطق جنوبی فارس از آن بهره‌مند می‌گردد و طی هفته آینده دمای استان کاهش می‌یابد.
برنامه استاندار فارس برای مقابله با بحران آب چیست؟
استاندار فارس با اشاره به اینکه باید از توانمندی اساتید دانشگاه استفاده شود، گفت: در موضوع آب، کشاورزی و خشکسالی به طور حتم نگاه کارشناسان موثر است اما نگاه اساتید دانشگاه و پژوهشگران با ما تفاوت دارد به همین دلیل باید از این نوع نگاه و دانش استفاده شود.
زمین خواری یک ارگان دولتی در پارک بموی شیراز
شش هکتار از اراضی پارک ملی بمو که در سالیان قبل (حدود ۱۵ سال قبل ) توسط یکی از ارگانهای دولتی تصرف شده بود، پس از پیگیری های فراوان در مراجع قضایی ومتعاقب آن در کمیسیون رفع اختلاف دستگاههای اجرایی ودر اجرای تصمیم نامه صادره از کمیسیون مذکور اراضی موصوف رفع تصرف گردید و در اختیار محیط زیست قرار گرفت.
فرمانده نیروی انتظامی سپیدان از کشف یک فقره زمین خواری به ارزش ۲۸۰ میلیون ریال خبر داد.
" شاخ شمشادها را شکستند " گزارش های مردمی بدست نویسنده این مطلب رسید که حکایت از افزایش بی رویه قطع درختان در شهر مرودشت را دارد.
رئیس اداره منابع طبیعی لارستان:بااینکه با هدف احیاء و توسعه پوشش گیاهی بومی منطقه از سال 94 تاکنون با همکاری دوستداران طبیعت، اقشار مختلف مردم، دانش‌آموزان و نیروهای بسیج اقدام به کاشت گونه‌های گیاهی در مناطق مستعد شده است، اظهار داشت: لارستان به عنوان یکی از نخستین شهرستان‌های کشور اقدام به توسعه کاشت و توسعه گیاهان بومی کرده است.
قطب گردشگری جنوب کشور؛ در جاده اصلی شیراز به سپیدان ؛ رها شدن زباله درکنار جاده وعدم جمع آوری زباله در قطب گردشگری فارس فاجعه زیست‌محیطی به بار آورده است.
۸ هکتار از عرصه‌های پارک ملی بمو از دست متصرفان خارج شد.
بذر گیاهان بومی در ۱۵۰ هکتار از ارتفاعات شهرستان لارستان کاشته شد.
صفحه  از ۱۲۶