مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا با اشاره به پایان برداشت بالغ بر ۵۴ تن بادام از سطح باغ‌های این شهرستان، اظهار کرد: برداشت بادام نسبت به پارسال افزایش ۳.۶ برابری داشته است.
کد خبر: ۱۱۲۸۱۷۷
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۸ 25 September 2023

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا با اشاره به پایان برداشت بالغ بر ۵۴ تن بادام از سطح باغ‌های این شهرستان، اظهار کرد: برداشت بادام نسبت به پارسال افزایش ۳.۶ برابری داشته است.

صدیقه مویدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا بیان کرد: امسال سطح باغ‌های بارور بادام در این شهرستان ۵۴ هکتار است که از این سطح ۴۲ هکتار به باغ‌های آبی و ۱۲ هکتار به باغ دیم اختصاص دارد.

او افزود: برداشت بادام از اوایل شهریور ماه آغاز شد و تا ابتدای مهرماه پایان یافت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا اضافه کرد: با برداشت این مقدار بادام، بیش از ۶۴ میلیارد ریال عاید کشاورزان بیضا شد.

او بیان کرد: عمده ارقامی که در بیضا کشت می‌شوند، رقم‌های دیر گُل سنگی و مامایی است.

مویدی با اشاره به اینکه درخت بادام قابلیت خوبی به منظور غرس در اراضی شیب دار و کشت به صورت دیم را دارا است، تصریح کرد: بادام از درختان کم آب بر است که از نظر اقتصادی می‌تواند درمعیشت و درآمد کشاورزان تحول ایجاد کند.

این مقام مسئول تصریح کرد: بهبود نسبی وضعیت بارندگی‌ها در پارسال که منجر به آبرسانی بهتر به باغ‌های بادام شد، همراه با تغذیه مناسب و رعایت اصول به باغی از عوامل موثر در بهبود عملکرد درختان بادام در این بازه زمانی بوده است.

برچسب ها: برداشت ، بادام ، بیضا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار