رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به دوران دفاع مقدس گفت: هر زمان در آن دوران با دست خالی متوسل به دامان اهل بیت می‌شدیم، راه را پیدا کرده و پیروز هم بودیم؛ سایر عرصه‌ها با عرصه دفاع مقدس فرقی نمی‌کند؛ خدای جبهه‌ها، خدای اقتصاد و عرصه‌های دیگر هم هست اما آن چیزی که باعث گرفتاری ما شده، این است که دستمان را از دامن اهل بیت دور کرده‌ایم.
کد خبر: ۱۰۲۴۵۵۷
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۹ 25 January 2022

تابناک فارس به نقل از تسنیم: امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در یادواره شهدای کربلای 4 و 5 که در شهرستان فیروزآباد برگزار شد، ضمن افتخار به خادمی خانواده‌های شهدا و ایثارگران اظهار داشت: در زمان دفاع مقدس، یگان‌ها به صورت منطقه‌ای سازماندهی می‌شدند و البته هیچ واسطه یا فاصله‌ای میان افراد با فرماندهان نبود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه از زمانی که توفیق خدمت به خانواده‌های شهدا و ایثارگران را پیدا کردم، سعادت حضور در مراسمات و برنامه‌های مختلف در این راستا هم شامل حالم شد، ادامه داد: هر گوشه این سرزمین مملو از وجود شهدا و خانواده‌هایشان است و همه شهرستان‌های ما، یک نقاط اوج و برجسته‌ای دارند و افرادی را به تاریخ عرضه کردند که هر کدام قهرمانان واقعی هستند.

معاون رئیس جمهور گفت: داستان خیلی از قهرمانان ما هنوز تدوین نشده تا وقتی با آنها آشنا می‌شویم، معنی کلام امام راحل را بهتر درک می‌کنیم که فرمودند: «امت ما از امت صدر اسلام و زمان پیامبر بهتر است». این سخن امام راحل، یک تعارف نیست درک یک واقعیتی است که توسط یک انسان صدیق در عصر ما بیان شده است.

وی با بیان اینکه یکی از محورهای دفاع از حرکت انقلاب، فرزندان بزرگ ایل قشقایی و عشایر هستند، تصریح کرد: در زمینه‌سازی انقلاب اسلامی، پیروزی انقلاب و دفاع مقدس، بزرگان و سرداران ایران را تقدیم کرد‌ه‌اند.

وی شهادت را قله زندگی هر انسان سعادتمندی دانست و تصریح کرد: در این عالم همه در مسیر کوهنوردی هستند و برخی در حال غلتیدن به سمت پایین، برخی هم در مسیرند، اما به نهایت نمی‌رسند، خسته می‌شوند و تعلل می‌کنند، وقتی به خود می‌آییم، می‌بینیم وقت تمام شده است، همه ما یک مهلتی داریم اما راه رسیدن را این سرداران و شهدای ما به ما نشان دادند و الگوهای واقعی اینها هستند که در هر گوشه این سرزمین حاضرند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه هر از چند گاهی عده‌ای به یک نامی به شهادت آراسته می‌شوند، شهدای امروز را مدافعان حرم و وطن معرفی کرد و افزود: شهدای گمنام از جمله این افراد هستند که به ما اجازه می‌دهند بعد از قریب به 30 سال آنها را پیدا کنیم تا بیایند بین ما بچرخند و به ما یادآوری کنند و نگذارند زمان باعث غفلت ما شود و ما را به این فکر فرو ببرد که زمان جهاد گذشته است.

معاون رئیس جمهور با تصریح بر اینکه جهاد همیشه ادامه دارد و به معنی به دست گرفتن اسلحه نیست ادامه داد: مقابله با دشمن ابعاد زیادی دارد و کسانی که قلبشان را در اختیار خدا و اهل بیت قرار دادند و در این راه جانشان را فدا کردند یک لحظه از این مسیر غافل نمی‌شوند و نه کوتاه می‌آیند.

وی گفت: همه ما و شما گرفتاری‌هایی داریم و دشمنان در تلاشند با سخت کردن معیشت مردم و انبوه مسائل و مشکلات مردم را از انقلاب زده کنند. مرتب دسیسه‌ها ادامه دارد و تا خداخواهی و حسین‌خواهی ما است دست از سر ما بر نمی‌دارند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به دوران دفاع مقدس گفت: هر زمان در آن دوران با دست خالی متوسل به دامان اهل بیت می‌شدیم، راه را پیدا کرده و پیروز هم بودیم؛ سایر عرصه‌ها با عرصه دفاع مقدس فرقی نمی‌کند؛ خدای جبهه‌ها، خدای اقتصاد و عرصه‌های دیگر هم هست اما آن چیزی که باعث گرفتاری ما شده، این است که دستمان را از دامن اهل بیت دور کرده‌ایم.

وی گفت: اگر این عهد را همه ما با اعتماد متقن به خدای رحمان داشته باشیم، همه مسائل حل می‌شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر اینکه این مسئله را بارها در طول این 40 سال امتحان کرده‌ایم گفت: شهدا نیازی به یادواره ندارند بلکه در اعلا علیین و در جوار رحمت حق رزق می‌گیرند والدین شهدا این را درک می‌کنند؛ اما ما نیازمند این یادواره‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه ایثارگران از شغل و زندگی می‌گذشتند خانواده را رها می‌کردند و به جبهه می‌رفتند، تصریح کرد: اکثر آنها متاهل بودند باز خانواده‌های متمول نبودند، اما گفتند امروز وقت تعلل نیست و اینگونه بود که این انقلاب سرافراز شد.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: ما هم امروز و همیشه روزگار باید حسینی عمل کنیم. شهدای ما مرد زمانه خود بودند و عمل به موقع و به هنگام داشتند و منتظر تحلیل تحلیلگران نماندند.

وی گفت: وظیفه امروز برعهده ما به عنوان بنیاد شهید و امور ایثارگران این است که شهدا آن را به درستی معرفی کنیم که اگر آنها را درست معرفی نکنیم به آنها ظلم کرده‌ایم، نباید بگذاریم در مورد شهدا و خانواده‌های شهید پرور تلقی نادرست اتفاق بیفتد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار