مدارس
این هوش دانش آموزان نیست که آن ها را وارد این مدارس می کند بلکه پول خانواده هایشان و کلاس های آنچنانی و معلم های خصوصی و کتاب ها و البته فشار خانواده ها برای رقابت با دیگران است.در واقع وضعیت طوری شده است که این دانش آموزان به جز درس خواندن هیچ کار دیگری بلد نیستند و تمام زندگیشان را فقط درس خوانده اند ونتیجه اش می شود برچسب "گاگول" از سوی جامعه.
جایگاه تولید علم دانشگاه های شیراز در کشور+جدول/عملکردضعیف دانشگاه صنعتی شیراز
دکتر محمدجواد دهقانی، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با تاکید بر اینکه بر اساس اطلاعات استخراج‌شده از پایگاه استنادی اسکوپوس، تعداد مدارک کشور از مرز 50 هزار مدرک گذشته است، افزود: از جمهوری اسلامی ایران در سال 2016 میلادی در این پایگاه 50 هزار و 236 مدرک نمایه‌سازی شده که این تعداد در سال 2015 میلادی تعداد 43 هزار و 620 مقاله بود؛ از این رو در سال 2016 نسبت به سال 2015 میلادی کمیت تولید علم کشور از یک رشد 15.2 درصدی برخوردار بوده است.
رئیس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: مرکز تجاری‌سازی نوآوری با هدف ثبت و صیانت از پایان‌نامه‌ها، مقالات علمی و ایده‌های دانشجویان و اساتید و اقدام برای تجاری‌سازی آن‌ها راه‌اندازی شده است.
دبیر شورای صنفی دانشگاه فنی و حرفه‌ای شهید باهنر شیراز گفت: کمبود اساتید مجرب تمام‌وقت از مشکلات مهم و اصلی این مرکز علمی آموزشی است که در کنار نبود تجهیزات آموزشی پیشرفته، باید به عنوان اولویت در رفع مشکلات مدنظر قرار گیرد.
مدیرکل دوره اول آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: از ابتدای سال 95 تاکنون حدود 35 میلیارد تومان اعتبار برای خرید بخشی از تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی درس علوم تجربی، ریاضی و کار و فناوری مدارس این مقطع تحصیلی در سراسر کشور تامین شده است.
معتبرترین دانشگاه های جهان اسلام در ایران است
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC گفت: در رتبه بندی لایدن در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۸ دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در جمع دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفتند.
رئیس دانشکده پیراپزشکی شیراز گفت: دومین کنگره بین المللی بیماری های خونی در شیراز برگزار شد.
هنرجویان هنرستان های فنی و حرفه ای فارس موفق به کسب رتبه 4 کشوری شدند.
کارگاه کشوری تب مالت در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد
اولین کارگاه کشوری آموزش تب مالت بر اساس مدلshep تکمیلی با حضور کارشناسان بیماریها از دانشگاههای علوم پزشکی و کارشناسان ادارات جهاد کشاورزی و دامپزشکی شهرستان های شیراز ، بوشهر، لرستان، ایلام ، جهرم ، فسا ، لار و گراش به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی فسا در تالار روزبهان برگزار گردید.
دستیابی به فناوری تبدیل پساب نفتی به آب کشاورزی در شیراز/ ترمیم زخم بستر، دیابت، پیسی و انواع سوختگی‌ها در شیراز
محققان دانشگاه شیراز به دانش فنی تبدیل پساب‌های نفتی به آب کشاورزی دست یافتند./موفقیت پژوهشگران مرکز تحقیقات سوختگی و ترمیم زخم در ترمیم زخم بستر، دیابت، پیسی و انواع سوختگی‌ها با "سل‌تراپی و مهندسی بافت" گفت.
صفحه  از ۴۵