با توجه به تبخیر شدید آب در 600 سد ساخته‌شده در کشور اخیرا محققان طرحی را با استفاده از پنل‌های خورشیدی برای جلوگیری از تبخیر آب ارائه کردند که ضمن تولید برق از منابع تجدیدپذیر از میزان تبخیر آب ذخیره‌شده در پشت سد جلوگیری شود.
پروفسور حبيب شريف،‌ استاد بخش رياضي دانشگاه شيراز و از چهره های علمی برجسته کازرون، به عنوان استاد نمونه كشور معرفي شد و لوح تقدير خويش را از دست وزير علوم، تحقيقات و فناوري دريافت نمود.
مدیر کل آموزش وپرورش فارس ضوابط و شرایط ثبت نام و تاریخ برگزاری آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان در فارس را اعلام کرد.
رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با اشاره به رتبه بندی دانشگاه های ایران در میان دانشگاه های جهان، گفت: از نظر «تایمز» ایران در جایگاه دوم خاورمیانه قرار دارد.
200 دانشمند برتر ایران با هدف گفتگو در زمینه تولید و ارتقاء بخشی تولید علم در شیراز گرد هم می‌آیند.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره‌کل زندان‌های فارس با اشاره به رویکرد اصلاح‌گرایانه و تربیتی در خصوص زندانیان گفت: 22 نفر از زندانی‌های استان تمام مراحل تحصیل خود را از ابتدایی تا دانشگاه در زندان گذرانده‌اند.
برای نخستین بار در کشور، محصول راهبردی ضد شوری آب و خاک با فرمولاسیون منحصر به فرد در صنعت کشاورزی، توسط یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان فارس در شیراز تولید شد.
رئیس سازمان سنجش در انتقاد به افزایش غیرمتعارف برگزیدگان المپیادهای دانش‌آموزی گفت: تعداد این دانش‌آموزان سال به سال افزایش پیدا می‌کند و همه آنها می‌خواهند به دو رشته و به دانشگاه شریف بروند؛ در صورتی که ظرفیت دانشگاه شریف محدود است.
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: جمهوری اسلامی ایران، رتبه نخست کشورهای اسلامی و منطقه و رتبه 16 تولید علم در جهان را کسب کرده است.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد آباده در خصوص مشکلات دانشگاه در بیانیه ای نوشت: دانشجویان این دانشگاه قربانی مدیریت برخی از مدیران بی تعهد شده اند که تعهد مدیریتی خود را عکس برداشتن ازمزار ویادمان شهدا میدانند .
صفحه  از ۴۲