نخستين گردهمايی و نشست هم انديشی روسای دانشكده های علوم تربيتی و روان شناسی برتر كشور، دانشگاه شيراز برگزار شد.
معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز تاریخ جدید برگزاری امتحانات لغو شده را اعلام کرد.
به دلیل بدهی دانشگاه آزاد فیروزآباد از ورود 70 دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد فیروزآباد به جلسه امتحان در بیمارستان الرحمن شیراز جلوگیری شد.
محققان دانشگاه علوم پزشکی شیراز طی مطالعه ای به تاثیر نور تابیده شده از صفحه موبایل، تبلت و لب تاپ در تاریکی و میدان های الکترومغناطیسی این ابزار بر بروز اختلالات بی خوابی در مردم فارس پی بردند.
عدم حمایت سرمایه‌گذران و نبود بازار مناسب دو مشکل عمده در راه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان است شرکت‌هایی که مقام معظم رهبری از آنها به عنوان بهترین مظاهر و موثرترین مولفه‌های اقتصاد مقاومتی یاد می‌کنند.
شصتمین سالروز تاسیس و سی‌امین سال راه‌اندازی دوره دکتری بخش شیمی دانشگاه شیراز با حضور دانشمندان ایران اسلامی دوم اسفندماه امسال در شیراز برگزار می‌شود.
سرپرست دانشگاه شیراز با اشاره به اینکه دانشگاه محل علم است و باید رسانه ها به جنبه علمی آن برجسته تر از مابقی جوانب بپردازند، گفت: در سال ۶۰۰ پایان نامه دکتری و ۲ هزار پایان نامه کارشناسی ارشد در این دانشگاه مورد دفاع قرار می گیرد.
جلسه شورای برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس عصر روز دوشنبه مورخ ٩۵/١٠/۶ با دستور کار بررسی مسائل و مشکلات حوزه آموزش و پرورش شهرستان کوار در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار گردید.
یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که میل مصرف مواد مخدر در افراد معتاد حتی پس از مرگ نیز وجود دارد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری شیراز گفت: بنده به عنوان نماینده ۵۷ تشکل دانشگاه فرهنگیان فارس عرض می‌کنم ما دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان آمادگی داریم با هر کسی که می‌گوید دانشگاه فرهنگیان باید تعطیل شود، مناظره علمی در سطح دانشگاه فرهنگیان و یا حتی در تلوزیون برگزار کنیم.
صفحه  از ۴۰