بر اساس گزارش سال ۲۰۱۷ «رتبه‌بندی عملکرد مقاله‌های علمی دانشگاه‌های جهان» یا «رتبه‌بندی دانشگاه ملی تایوان»، 6 موسسه ایرانی توانسته‌اند در فهرست ۸۰۰ موسسه برتر جهان قرار گیرند.
بنیان‌گذار نجوم جدید در ایران گفت: نجوم در دانشگاه شیراز سابقه 50 ساله دارد و هیچ دانشگاهی به‌جز دانشگاه شیراز نمی‌تواند این ادعا را داشته باشد.
رئیس دانشگاه شیراز گفت: دانشگاه شیراز با مشکلات زیرساختی بسیاری روبرو است که برای حل آن نیازمند بودجه هستیم.
در مسابقات جهانی اختراعات که امسال دردانشگاه مرکوبوانا در جاکارتا اندونزی برگزارشد، مخترعین ایرانی با درخشش چشمگیرخود موفق به کسب ۱۲ مدال شدند.
مدیریت تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز موفق شد تا بالاترین نگارش استاندارد جهانی ایزو ۹۰۰۱ را به دست آورد.
آمار دانش آموزان‌، معلمان و مدارس کشور در ساال تحصیلی جدید
دبیر کل شورای عالی وزارت آموزش و پرورش، اصلی ترین کار آموزش و پرورش در سال‌های اخیر را تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت عنوان و اضافه کرد: امسال 13.5 میلیون دانش آموز در 106 هزار مدرسه مشغول به تحصیل هستند که بیش از 960 هزار معلم پذیرای این دانش آموزان در مدارس هستند
تعداد کلاس اولی های فارس بیشتر شده است
مدیرکل آموزش و پرورش فارس از رشد ۴ درصدی حضور دانش آموزان کلاس اولی در فارس خبر داد.
سرپرست وزارت علوم گفت: بازگشت نخبگان در دستور کار دولت قرار گرفته تا علاوه بر جلوگیری از مهاجرت نخبگان تولید علم نیز در کشور سرعت گیرد.
سپاه به سمت دانش بنیان شدن می رود
فرمانده سپاه فجر فارس گفت: اجرای دو شب نمایش فصل شیدایی به اندازه یک سال برگزاری کنسرت در شیراز تماشاگر داشت که نشان از توجه مردم به کارهای فاخر و ارزشی است.
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان فارس گفت: جذب بی ‌سوادان استان فارس برای ادامه تحصیل بیش از ۴۰۰ درصد رشد داشته است.
صفحه  از ۴۸