در جدیدترین رتبه بندی دانشگاه های کشور، دانشگاه شیراز در رتبه سوم دانشگاه های جامع کشور قرار گرفت. ۷۲ دانشگاه از دانشگاه های جامع کشور در رتبه بندی سال ۹۵-۱۳۹۴ حضور داشته اند که این تعداد در سال گذشته ۶۳ مورد بوده است.
دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نظام رتبه بندی آی اس آی، در میان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، به رتبه سوم دست یافت.
سرپرست دانشگاه شیراز گفت: مدارس دانشگاه از طرح یکسان سازی آموزش و پرورش مستثنی هستند.
با استفاده از نرم‌افزار ، از ثبت پایان‌نامه‌های جعلی در دانشگاه شیراز جلوگیری می شود. استفاده از نرم افزار و جلوگیری از جعل پایان نامه
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: این دانشگاه آمادگی توسعه آموزش های مجازی را دارد و به همین سبب پیشنهاد راه اندازی و ارتقای پنج رشته مجازی پزشکی به مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه داده است.
سرپرست دانشگاه شیراز گفت: ۱۵ رشته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری نوگشایی شد.
رئیس دانشگاه شیراز با اشاره به تلاش مسئولان آمریکا برای ایجاد محدودیت ورود ایرانیان به آن کشور، گفت: این دانشگاه آمادگی و امکانات لازم برای پذیرش نخبگان متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های خارج کشور را دارد.
قائم مقام امور بین‌الملل وزارت علوم گفت: ۲۲ هزار و ۷۷۷ دانشجوی خارجی در دانشگاه های سراسری و در مجموع در کل کشور ۵۱ هزار و ۴۱۰ دانشجوی خارجی مشغول به تحصیل هستند. وی افزود: ما در کشور دانشگاه های خوب بسیاری داریم اما به خاطر اینکه در فعالیت های بین المللی ضعف داریم در رنکینگ های بین‌المللی در جایگاه خوبی قرار نمی گیریم.
تفاهم نامه همکاری بین پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و دانشگاه های برتر مالزی امضا شد.
ثبت نام داوطلبان آزمون مدارس نمونه دولتی برای سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ از روز یکشنبه ۱۵ اسفند شروع می شود و تا روز شنبه ۱۹ فروردین ماه ۱۳۹۶ ادامه خواهد داشت
صفحه  از ۴۳