امام‌جمعه شیراز در دیدار با تعدادی از فرهنگیان استان فارس گفت: اجرای طرح تحول بنیادین آموزش‌وپرورش، جامعه را متحول می‌کند.
نائب رئیس كمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز اعتقاد دارد كه تنها ۱۰ درصد از معماری این كلان‌شهر، معماری ایرانی ـ اسلامی است و مابقی به سبك‌های روز است.
در مجتمع خلیج فارس
رئیس سازمان سینمایی معتقد است که در سراسر کشور استقبال از سینما افزایش یافته و اینک ٢٢ میلیون مخاطب هنر هفتم در ایران وجود دارد؛مدیر موسسه شهر آفتاب: پردیس سینمایی شهر آفتاب با ٧ سالن سینما و یک سالن تئاتر، نگارخانه هنرهای تجسمی، کتابفروشی و مجموعه های رفاهی به زودی افتتاح خواهد شد، عنوان کرد: امیدواریم این پردیس سینمایی فروردین سال ١٣٩٦ به بهره برداری برسد.
سالنی به نام استاد محمدجواد بخشی زاده در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شیراز افتتاح شد.
رئیس سازمان سینمایی گفت: در قالب طرح ملی «سینما سلام»، ۱۰۰ دستگاه سینما سیار آماده شده که برای استقرار در سراسر کشور مورد استفاده قرار می گیرد.
شاید همه روستا فهلیان را به عنوان یکی از قدیمی ترین مناطق استان فارس بشناسند. که گفته می شود بین 3500 تا 8 هزار سال قدمت دارد و روزگاری جزء مناطق تجاری جنوب کشور بوده است، اما تمام این پتانسیل ها دلیل نمی شود تا فهلیان را برترین روستای دوستدار کتاب معرفی کنند بلکه راز آن در رفتار مردم این روستاست.
نخستین دستگاه «سینما سیار» در مرودشت، خرامه، سروستان و شیراز آغاز به کار کرد.
اوز از شهرهای شهرستان لارستان در آیینی ملی که در تهران برگزار شد، به عنوان شهر خلاق در ترویج کتابخوانی معرفی شد؛لوح سپاس یونسکو ووزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ویکصد میلیون ریال حواله کتاب به رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز اهدا شد.
فرماندار ویژه مرودشت با اشاره به آبگرفتگی مقابل بنای تخت جمشید گفت: آبگرفتگی بازدید از تخت جمشید را با مشکل مواجه کرده است.
صفحه  از ۱۳۶