نمایش فیلم‌های برتر جشنواره فیلم فجر ویژه نوروز امسال در سینماهای شیراز آغاز شد.
طی مراسمی با حضور سید محمدعلی افشانی، استاندار فارس، دکتر بهزاد مریدی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همچنین سید عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دوره اصلاحات، نخستین تماشاخانه «مُهر» کلنگ زنی شد.
رئیس كمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز از بهره‌برداری ۴ فرهنگسرای جدید ظرف ۳ ماه آینده در این كلان‌شهر خبر داد
سریال مستند مینا و نارنج که تصویربرداری آن در شهر شیراز از اوایل اسفند ماه آغاز شده تا پایان اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت . این سریال مستند در باره اماکن تاریخی و مذهبی شهر شیراز است که از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. مینا و نارنج از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.
از پخش فیلم های منتخب جهان و اجرای تئاتر و سیاه بازی تا تور عکاسی و نمایشگاه نقاشی در نوروز دیار پارس/جشن سال نو حافظیه به ارشاد ربطی ندارد
100 برنامه فرهنگی برای نوروز دیار پارس
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: بیش از یکصد برنامه فرهنگی و هنری در ایام نوروز توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برپا می شود.وی با توجه به تجربه گردهمایی خودجوش مردم و گردشگران به مناسبت تحویل سال نو در آرامگاه حافظ گفت:فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در آیین تحویل سال نو در حافظیه نقشی ندارد.
نخستین مجتمع آموزشی بزرگ شهرداری شیراز امروز به عنوان نخستین مجتمع آموزش شهرداری‌های کشور با حضور معاون عمرانی استاندار فارس و رئیس شورای اسلامی شهر در شیراز آغاز شد.
«سیامک آقایی» آهنگساز و نوازنده‌ سنتور در ادامه‌ کارگاه‌های تخصصی خود، این بار در شیراز مسترکلاس تخصصی نوازندگی سنتور برگزار می‌کند. این کارگاه به روال معمول در دو بخش عملی و تئوری و در دو سطح مقدماتی و حرفه‌ای برگزار می‌شود.
سرپرست دانشگاه شیراز گفت: دانشکده ادبیات این دانشگاه و بخش هایی از این دانشگاه که با حوزه ادبیات سنخیت دارند در جوار آرامگاه حافظ باقی خواهد ماند.
صفحه  از ۱۳۸