مسئول سازمان بسیج حقوق‌دانان استان فارس با بیان اینکه مرحله ششم آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از جمله مهمترین برنامه‌های این سازمان است، گفت: ۸۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد استان فارس به مناسبت اربعین حسینی آزاد می‌شوند.
کد خبر: ۹۹۶۶۸۳
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴ 26 September 2021

تابناک فارس به نقل از تسنیم: محمد فاضل علیزاده ضمن تبریک هفته دفاع مقدس از اجرای 27 برنامه در این هفته خبر داد و اظهار داشت: شب شعر دفاع مقدس با همکاری دادگستری استان فارس و بسیج هنرمندان با دعوت از 12 نفر از شاعران آئینی، همایش تجلیل از 260 نفر از ایثارگران دستگاه قضایی، تولید و پخش زندگینامه شهدای شاخص حقوقدان از جمله برنامه‌هایی است که در این سازمان برای هفته دفاع مقدس پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: مشاوره حقوقی رایگان به همه به ویژه در مناطق کم‌برخوردار در راستای کمک به محرومین با همکاری دفاتر تسهیل‌گری، ارائه خدمات رایگان پزشکی و دندان‌پزشکی رایگان به زندانیان، ارائه خدمات هنری و ورزشی به زندانیان و خانواده‌های آنان، تجلیل از خانواده سه تن از شهدای مدافع حرم و دفاع مقدس، گلباران قبور شهدا، تکریم پیشکسوتان و رزمندگان از جمله دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این ایام است.

علیزاده گفت: برپایی میز خدمت، دیدار عام رئیس‌کل دادگستری با خانواده‌های شهدا و ایثارگران و ارائه مشاوره حقوقی رایگان در همه مساجد و اماکن متبرکه از دیگر برنامه‌‌های سازمان بسیج حقوقدانان فارس در گرامیداشت هفته دفاع مقدس است.

 

مرحله ششم آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از جمله مهمترین برنامه‌های این سازمان است که علیزاده به آن اشاره کرد و گفت: این برنامه با عنوان نذر رهایی در ایام هفته دفاع مقدس و اربعین سید و سالار شهیدان، با آزادسازی این زندانیان همراه خواهد بود که در این مرحله، با دستور فرماندهی سپاه فجر و با همکاری دادگستری، ستاد دیه، سازمان زندان‌ها، بسیجیان و خیرین در استان فارس، 80 نفر از این زندانیان آزاد خواهند شد.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان فارس تصریح کرد: گروه جهادی این سازمان برای آزادی زندانیان در راستای طرح شهید سلیمانی و نذر رهایی، آماده دریافت کمک‌های مردمی و خیرین برای این امر است.

وی ادامه داد: در همین راستا و در مراحل قبلی آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد، تعداد 928نفر از این افراد به آغوش گرم خانواده بازگشتند که از این تعداد، 875نفر مرد، و 53 نفر زن بوده‌اند.

علیزاده بدهی این افراد را بالغ بر 124میلیارد تومان برآورد کرد که مقداری با بخشش و با پرداخت بالغ بر 27میلیارد تومان نقد، آزاد شدند.

وی از دیگر خدمات سازمان بسیج حقوقدانان فارس در بحث آزادسازی زندانیان و کمک به خانواده آنان را تهیه و توزیع یک هزار و 760 بسته معیشتی در سطح استان عنوان کرد و ادامه داد: 440عدد کارت هدیه، 680 جلد کتاب برای کتابخانه سازمان زندان‌ها و 948نفر خدمات پزشکی و دندان‌پزشکی در طرح شهید سلیمانی، با استفاده از خیرین و

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان فارس گفت: در همین زمینه تعداد 320 کارت هدیه توسط بسیج اصناف استان به خانواده زندانیان جرائم غیرعمد تقدیم شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار