خبر تلخ بود، باز هم تصادف، باز هم مرگ اما این بار تنها مقصر حادثه جاده و عدم رعایت نکات ایمنی نبود بلکه دور بودن از نخستین پایگاه اورژانس نیز عامل مرگ شد. در این حادثه که ۲ روز پیش رخ داد تصادف ۲ موتورسیکلت در حوالی بخش وراوی شهرستان مُهر منجر به فوت ۲ نفر شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: نوشابه، کم تحرکی و غذاهای آماده از مهم ترین دلایل شیوع پوکی استخوان در بین زنان فارس است.
خدمات بهداشتی درمانی به عشایر و کوچ نشینان آباده به صورت مستمر ارائه می شود.
یک مرکز پوست، مو و زیبایی غیرمجاز، با حکم مراجع قضایی تعطیل شد.
مدیرکل درمان تامین اجتماعی استان فارس در سفر به شهرستان اقلید با بیان این که فضای درمانگاه کنونی این سازمان بیمه گر در این شهرستان پاسخگوی نیاز مردم نیست، نوید داد که درمانگاه مستقل تامین اجتماعی در این شهر ساخته شود.
بيش از 5 سال از طرح «آزمايشی» پزشك خانواده شهری می‌گذرد، تيرماه ٩١ بود كه مقرر شد اين طرح به‌صورت آزمایشی در استان‌های فارس و مازندران اجرا گردد تا سپس برای اجرا در سطح كشور تصمیم‌گیری شود.
فوق تخصص جراحی قلب و عروق و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از درمان نوزاد دچار فقدان کامل شریان ریوی به یک روش جدید برای اولین بار در دنیا توسط تیم جراحی قلب شیراز خبر داد.
رئیس اورژانس کشور گفت: استان فارس تنها استانی درکشوراست که اورژانس هوایی آن مجهز به سه فروند بالگرد است وبه زودی یک فرونددیگر نیزبه آن اضافه می گردد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس از انعقاد تفاهم‌نامه این جمعیت با بنیاد سرطان جنوب کشور برای تکمیل بیمارستان تخصصی سرطان در شیراز خبر داد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز اعلام كرد كه هنوز هزار میلیارد تومان بدهی بیمه‌ها به این دانشگاه باقیمانده است.
صفحه  از ۹۶