هرچند درسال های اخیر برای دفن اصولی و بهداشتی زباله های بیمارستانی در استان فارس اقدامات قابل توجهی انجام شده اما به گفته مسئولان حفاظت محیط زیست فارس هنوز یک هزار تن زباله عفونی در این استان به صورت غیراصولی دفن می شود و می تواند تهدیدی برای سلامت فردی و اجتماعی مردم باشد.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان فارس از آغاز طرح امداد زمستانه این جمعیت از ۲۰ آذر ماه خبر داد و گفت: ۴ مرکز واکنش سریع امدادی در شهرستان‌های استان فارس آغاز به‌کار کردند
مردم فارس خون بدهند
در حال حاضر گروه های خون A مثبت و AB مثبت، گروههاي خوني مورد نياز در استان فارس می باشد.
مدیرکل بیمه سلامت استان فارس گفت: 36 هزار نفر از اتباع بیگانه که به صورت قانونی در فارس زندگی می کنند تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.
مدیرکل سازمان بهزیستی استان فارس از راه‌اندازی هم‌زمان 15 مرکز اورژانس اجتماعی در این استان خبر داد.
کریمی منش گفت:با بیان اینکه ماهیانه‌ در حدود 10 بیمار به عنوان‌ گردشگر سلامت به این بیمارستان مراجعه می‌کنند، افزود: امکانات و تجهیزات پزشکی کشورهای حاشیه خلیج‌ فارس‌ نسبت به کشورمان به روزتر‌ است اما خوشبختانه سطح دانش پزشکان ما در حد ایده‌آل و همگام با کشورهای پیشرفته است و به همین دلیل بسیاری از بیماران برای درمان به ایران و به خصوص دانشگاه مادر و کودک شیراز مراجعه می‌کنند.
۸۱۰ کیلوگرم مواد خوردنی، آشامیدنی و آرایشی غیرمجاز و تاریخ گذشته در لامرد کشف شد.
۲۰۰ کیلوگرم گوشت فاسد مرغ در اقلید کشف شد.
سرپرست شبکه دامپزشکی کازرون گفت: به علت سرما و باران پیش‌رو طرح تب برفکی دام ‌سبک زودتر از سال‌های گذشته و به‌طور همزمان در سراسر شهرستان کازرون آغاز شد.
هزینه های بالای دندانپزشکی در طول سال های اخیر گریبان گیر مردم بوده و مطب های خالی دندانپزشکی و گلایه های مردم از هزینه های بالای آن حکایت از مشکلات بزرگی در این حوزه دارد.
صفحه  از ۱۰۵