امید به زندگی ایرانیان از 46 به 76 سال رسیده است/ پیام های سلامتی را جایگزین استفاده بیهوده از موبایل کنیم/ خطر خوددرمانی در فضای مجازی
دومین كنگره بین‌المللی سلامت همراه با حضور بیش از ۵۰۰ دانشمند، اندیشمند،‌ استاد دانشگاه و دانشجویان علاقه‌مند در شیراز برگزار شد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه طرح تحول سلامت یک گام بزرگ در ایجاد عدالت در کشور بوده، رفع موانع مالی بیمه سلامت را از اولویت‌های کمیسیون متبوع دانست و تصریح کرد: تحول در نظام سلامت اجتماعی هم جهت با منویات مقام معظم رهبری است که فرمودند: بیمار نباید علاوه بر رنج بیماری رنج دیگری متحمل شود. از این رو تسری طرح پزشک خانواده بعنوان یکی از راه کارهای تسهیل کننده امر درمان، از سال آینده انجام خواهد شد.
واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان کامفیروز، اقدام به جمع آوری فروشندگان دوره گرد غذای گرم خانگی کرده است.
بازرسی بهداشتی از مناطق سیل زده فسا
تیم های ارزیابی کمیته سلامت در حوادث غیر مترقبه معاونت بهداشت دانشگاه شامل کارشناسان بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، کارشناس مبارزه با بیماریها و بهداشت خانواده در اکیپهای مختلف از مناطق سیل زده شهرستان فسا بازدید کردند.
طرح بسیج سلامت نوروزی با هدف نظارت بر شاخص‌های بهداشتی اماكن عمومی در شیراز اجرا می‌شود.
طرح واکسیناسیون سرخک و سرخچه زنان عشایر در شهرستان فراشبند به مرحله اجرا در آمد.
مدیرکل دامپزشکی فارس از امحا 1800 قطعه مرغ بومی پیش از ورود به این استان خبر داد.
رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز با اعلام تعطیلی پنج واحد صنفی تهیه و توزیع مواد غذایی در این شهر، از تشدید نظارت‌ها در قالب طرح بسیج سلامت نوروزی، با اولویت عرضه‌کنندگان مواد غذایی حساس در اسفندماه امسال و ایام نوروز خبر داد.
رتبه برتر بازرسی دانشگاه علوم پزشكي جهرم در کشور
مدير اداره بازرسي، ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات دانشگاه علوم پزشكي جهرم خبر داد:دانشگاه علوم پزشكي جهرم در بين ادارات بازرسي دانشگاه هاي علوم پزشكي سراسر كشور موفق به كسب رتبه اول اجراي برنامه عملياتي در سال95شد.
صفحه  از ۷۴