«کرنای مفرغی» مربوط به دوره هخامنشی پس از پنج سال، بار دیگر در موزه تخت‌جمشید به نمایش گذاشته شد.
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی فارس از ثبت ملی مهارت گلیم بافی پشتکوه خبر داد.
شهر گور نخستین شهر دایره‌ای ایران بوده که هم‌اکنون متروکه مانده است.
رییس اداره میراث فرهنگی کازرون با اشاره به زلزله روز گذشته این شهرستان، گفت: زلزله های مختلف کازرون را لرزاند و هیچ خسارتی به بناهای تاریخی این شهرستان وارد نشده است.
‌نوروز مهمترين مناسبت ايرانيان محسوب مي‌شود كه با نو شدن طبيعت همراه است اما مهمترين بعد از جشن نوروز، تلاش براي تغيير در نوع نگاه و شيوه و سبك زندگي است .
مدیر داخلی مجموعه بیشاپور از احیاء پوشش گیاهی بومی مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور بر اساس منظر طبیعی تاریخی در دامنه های مشرف بر شهر تاریخی بیشاپور خبر داد.
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس از آغاز فصل سوم کشف و مستندسازی به منظور تعیین عرصه و پیشنهاد حریم تهیه پرونده ثبت ملی راه شاهی هخامنشی در مسیر شوش - تخت جمشید خبر داد.
غروب که می‌شود، پژواک صدای کلنگ و تیشه و بیل را با کمی دقت می‌شود از گوشه و کنار دشت سرمشهد، شنید؛ تیشه‌هایی که به ریشه تاریخ سرزمینی باستانی زده می‌شود تا راه بر واپسین نفس‌های شهر سازانی کلیکوهه، ببندند...
گروهی از کارشناسان باستان شناسی، آب شناسی و زمین شناسی کشور آلمان در ادامه سفر به ایران، با حضور در شهر بهمن به بررسی قنات ها و کانال های آبی این شهر پرداختند.
صفحه  از ۳۰