یک گروه دوچرخه سواری روی بقایای تاریخ شهر تاریخی ایزدخواست دوچرخه سواری کردند. این گروه که بدون هر گونه نظارتی به این محل وارد شدند با دوچرخه نه تنها وارد عرصه های تاریخی شدند که به روی بناهای تاریخی رفته و با افتخار آن ها را فتح کردند.
گل بود به سبزه نیز آراسته شد! این مَثَل، حال و روز آثار تاریخی فارس است. آثاری که یا به پیست دوچرخه سواری و موتورسواری تبدیل می شوند و یا به محل نگهداری دام!
در بین مغازه های لوازم التحریر در استهبان اگر جستجویی کنید، یک مغازه کوچک هست که نگاه شما را به خود جلب می کند؛ مغازه ای که علیرغم کوچک بودن خود اشیاء بسیار ارزشمندی را در خود جای داده است و حتی بسیاری از آن ها را به دلیل کمبود جا در تابلوهایی بیرون از مغازه قرار داده است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان جهرم از ثبت دو اثر تاریخی در این شهرستان خبرداد.
اگر قالی بافان یک روز در حق بیمه خود تاخیر داشته باشند دیگر تامین اجتماعی آن‌ها را مشمول پرداخت یارانه بیمه نمی داند و آن‌ها را ملزم به پرداخت آزاد حق بیمه می کند.
روز گذشته مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس خبر از قرار گرفتن سروهای کهنسال فارس در فهرست میراث طبیعی کشور خبر داد و این در حالی است که نام هیچ کدام از سروهای سروستان و حتی نام سروستان به عنوان نخستین محل کاشت و پرورش درخت سرو در فارس در این فهرست نبوده و این نشان از خواب زدگی مسئولان این شهرستان دارد.
کنفرانس «مروری بر سه سال همکاری مشترک هیئت ایران و ایتالیا» با هدف ارائه دستاورد‌های علمی و اجرایی در پایگاه میراث جهانی پاسارگاد برگزار می‌شود.
امام جمعه موقت نی‌ریز خواستار نجات مکانهای تاریخی نی‌ریز شد.
جمعی از مسئولان به همراه نماینده مجلس از قلعه اس پی آر بازدید کردند تا راهکارهایی برای احیاء آن پیدا کنند.
سرپرست امور موزه ها در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از صدور مجوز ایجاد موزه در شهر “اوز” خبر داد.
صفحه  از ۴۰