یازدهمین المپیاد فرش دستباف کشور با معرفی نفرات برتر در شیراز به پایان رسید.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس بر لزوم ساماندهی و مرمت بازار قدیمی وکیل شیراز تأکید کرد.
دبیر انجمن میراث فرهنگی وگردشگری بخش جویم لارستان فارس گفت:‌درپی بارندگی های اخیر و جاری شدن سیلاب ، بقایای شهر قدیمی و تاریخی جویم مربوط به ٨٠٠ سال پیش نمایان شد.
المپیاد دانشجویی و دانش آموزی فرش دستباف کشور در شیراز آغاز شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس از برگزاری نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی با حضور هنرمندان و صنعتگران از سراسر کشور در شیراز خبر داد.
به‌دنبال بارندگی‌های اخیر و شسته شدن بخشی از دیواره یکی از رودخانه‌های فصلی لارستان، بقایایی از یک قبرستان مربوط به حوالی قرن هفتم هجری قمری در شهر جویم را نمایان کرد.
تصاویری از میراث جهانی تخت جمشید در استان فارس پس از بارش باران و سیل.سیستم زه کشی 2500 ساله تخت جمشید به خوبی آب های حاصل از بارش شدید را از مجموعه خارج کرده است.
خودمان را به خواب زده‌ايم و مثل ميراث‌داري كه ثروت پدر را به باد مي‌دهد و بعد کاسه‌گردان این و آن می‌شود، دوره افتاده‌ایم و جنس بی‌کیفیت و بی‌هویت چینی می‌خریم، فقط به صرف این‌که ارزان است، زرق و برق دارد و خصوصا برای وقتی که می‌خواهیم سوغاتی یا هدیه بدهیم، چشم پر کن است.
آب انبارها از آثار تاریخی فارس هستند که گذشت زمان هم نتوانسته به کاربری این آثار خللی وارد کند و شاهد این ادعا هم وجود این آثار در مناطق جنوبی استان به ویژه شهرستان های لار و لامرد است، آثاری که هریک دارای ویژگی های خاص معماری است و با هدف ذخیره سازی آب آشامیدنی در مناطق مختلف شهری و روستایی ساخته شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس گفت: ۴۰ درصد نقوش منسوخ شده و در حال فراموشی فرش استان توسط مرکز «احیا نقوش و مستندنگاری فرش فارس» احیا شده است.
صفحه  از ۲۹