با فوت ۱۶ بیمارکرونایی در فارس مجموع جان باختگان از ابتدای شیوع بیماری در استان تاکنون به ۶ هزار و ۴۳۲ نفر رسید.
کد خبر: ۹۹۳۱۸۷
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۴ 12 September 2021

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با اشاره به انجام بیش از یک میلیون و ۴۶۰ هزار تست تشخیص مولکولی و سریع در آزمایشگاه‌های فارس، تازه‌ترین آمار‌های کروناویروس در استان از ابتدای شیوع تاکنون را اعلام کرد.
دکتر عبدالرسول همتی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۲۸۸ هزار و ۱۱۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۸۸ هزار و ۹۵۵ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۷۲ هزار و ۷۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۳۷ هزار و ۵۰۳ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۲۶ هزار ۴۵۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۳۷۵ هزار و ۵۶۷ نفر معادل ۹۷ درصد بیماران از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها مرخص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
دکتر همتی با بیان اینکه ۲۸۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شده اند، افزود: هم اکنون دو هزار و ۹۰۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۳۲۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
او اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته دو هزار و ۱۹۱ بیمار با مراجعه به مراکز منختخب شانزده ساعته استان، به صورت سرپایی خدمات دریافت کرده و تحت مداوا قرار گرفته اند.
معاون بهداشت دانشگاه با اعلام اینکه در روز گذشته مدافعان سلامت حوزه بهداشت استان فارس با تزریق ۱۲۷ هزار واکسن در پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون در شیراز و شهرستان ها، رکورد جدیدی در این زمینه به جای گذاشته اند، گفت: تاکنون یک میلیون و ۴۹۲ هزار و ۴۱۴ دوز اول واکسن کرونا و ۶۹۱ هزار و ۸۵۷ دوز دوم واکسن کرونا، به جمعیت هدف در فارس تزریق شده است و تاکنون تزریق واکسن کرونا در فارس به دو میلیون و ۱۸۴ هزار و ۲۷۱ دوز رسیده است.

 

دکتر همتی ابراز امیدواری کرد در روز‌های آینده نیز با ورود واکسن به کشور و همچنین تولید واکسن داخلی، بتوانیم واکسیناسیون مردم استان را با کیفیت و شتاب بیشتر انجام دهیم.
او از مردم استان خواست کماکان با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در مسیر مقابله با بیماری کووید۱۹ با مجموعه سلامت همکار و همیار باشند.

 

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین