رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۲۷ هزار دوز واکسن کرونا در استان فارس تزریق شده که رکورد جدیدی در این راستا به حساب می اید.
کد خبر: ۹۹۳۱۸۳
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۴ 12 September 2021

تابناک فارس به نقل از مهر: دکتر مهرزاد لطفی بعد از ظهر یکشنبه در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا از تزریق ۱۲۷ هزار و ۲۸۲ واکسن کرونا به مردم فارس طی شبانه روز گذشته خبر داد.

وی با تقدیر از تمام مجموعه دانشگاه برای ارائه خدمت به بیماران کووید ۱۹ و افراد دارای علائم کرونا، از عوامل اجرای برنامه واکسیناسیون کرونا در استان به ویژه معاونت بهداشت دانشگاه، مراکز بهداشت و شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌ها تقدیر کرد. او اولویت نخست دانشگاه را مقابله با کرونا و حفظ و ارتقای سلامت مردم عنوان کرد و موضوع واکسیناسیون را یکی از مهم‌ترین راه‌های ارتقای سطح ایمنی جامعه برشمرد که این امر در استان فارس به طور مداوم و جدی دنبال می‌شود.

رئیس دانشگاه با بیان اینکه همه در راستای اجرای کامل برنامه واکسیناسیون عمومی در استان تلاش می‌کنند، اظهار کرد: اقدامات لازم در این زمینه انجام شده و تزریق واکسن بر اساس اولویت‌های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای گروه‌های هدف سنی و شغلی، توسط مدافعان سلامت در حوزه بهداشت با تمام توان و قدرت در حال انجام است که در این راستا هر روز شاهد رکوردی جدید از تعداد واکسیناسیون در استان هستیم.

او موفقیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه بیشترین تعداد تزریق واکسن از زمان تحویل در کشور را حاصل مشارکت قوی واحدهای مختلف دانشگاه برای پیشبرد هرچه بهتر برنامه‌های مقابله با کرونا دانست.

دکتر لطفی در ادامه این نشست، اهمیت موضوع سلامت روان به ویژه بین افراد مبتلا به کرونا و خانواده جان باختگان کرونا را یکی دیگر از مسائلی عنوان کرد که باید به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی، پرهیز از حضور در تجمعات و تهویه مناسب در اماکن را بهترین روش برای پیشگیری از ابتلاء به کرونا و کمک به قطع زنجیره انتقال ویروس در جامعه عنوان کرد و افزود: با وجود کاهش نسبی موارد ابتلاء و بستری بیماران، مردم استان کماکان با جدیت شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند تا با همت و عزم همگانی هر چه زودتر بتوانیم بر ویروس کرونا غلبه کنیم.

برچسب ها: تزریق ، واکسن ، کرونا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار