معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه‌ای فارس گفت: گروه‌های گشت و بازرسی این شرکت طی چندین عملیات مانع از برداشت‌های غیرمجاز مصالح شن و ماسه از بستر ۱۰ رودخانه و سه آبراهه استان شدند.
کد خبر: ۹۹۳۱۷۴
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۱ 12 September 2021

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: کرامت الله کریمی مزیدی معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه‌ای فارس گفت: رودخانه‌ها یکی از غنی‌ترین منابع حیاتی به شمار می‌روند. متاسفانه ضربه‌ای که افراد متجاوز با برداشت مصالح بر بستر آن‌ها وارد می‌کنند، تغییر شکل رودخانه‌ها و مشکلات دیگری را به وجود می‌آورد که در هنگام وقوع سیلاب سبب خسارات جانی و مالی می‌شود.

او افزود: در روز‌های اخیر بستر ۱۳ رودخانه و آبراهه استان دستخوش برداشت‌های غیرمجاز مصالح شن وماسه شد و به همین خاطر با هماهنگی دستگاه قضایی و همکاری نیروی انتظامی اقدامات لازم را انجام دادیم.

کریمی مزیدی افزود: در عملیات مقابله با این جرائم حوزه منابع آب، ضمن توقف برداشت‌های غیرمجاز ماشین آلات و دستگاه‌های متجاوزان شامل سه دستگاه کامیون در بستر رودخانه تنگ ترکی در ایج استهبان و یک دستگاه لودر و دو دستگاه کامیون در بستر آبراهه لارستان به پارکینگ انتقال داده شد.

او ادامه داد: آبراهه‌های فصلی جویم، فسا، قطب آباد در جهرم و شیخ احمدی خاوران در خفر و رودخانه‌های لارستان، دروا در زرین دشت، حنا در استهبان، صادق آباد، مانیان و شور در جهرم (دو بار تجاوز در مناطق تی چنگ و علویه)، قره آغاچ در خفر و تنگ ترکی در استهبان از دست درازی در امان ماندند.

معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه‌ای فارس هشدار داد: گروه‌های گشت و بازرسی آب منطقه‌ای فارس به طور شبانه روزی جرائم حوزه سواحل و رودخانه‌های استان را رصد می‌کنند و با متجاوزان و متصرفان حریم و بستر این منابع حیاتی به صورت بسیار جدی برخورد می‌کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار