نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در تذکر پایانی خود با استناد به ماده 140 آیین نامه داخلی مجلس گفت: براساس آیین نامه هیات رئیسه موظف است طرح ها را حداکثر در همان جلسه یا پس از دو روز اعلام وصول کند، اما چرا برخی از طرح ها ماه هاست، توسط هیات رئیسه اعلام وصول نمی شود و لازم است هیات رئیسه درخصوص این موضوع تعیین تکلیف کرده و به قانون عمل نماید.
کد خبر: ۹۹۳۱۷۱
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰ 12 September 2021

تابناک فارس به نقل از خانه ملت: جعفر قادری در نشست علنی امروز (یکشنبه 21 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی طی تذکری خطاب به وزیر نیرو اظهار داشت: درخصوص پروژه انتقال آب از خلیج فارس، یک بار سرمایه گذار پیدا شده و اعلام آمادگی کرده و اینکه مطرح می شود دوباره باید فراخوان داده شود، معنا ندارد و سرمایه گذار معطل ما نمی ماند. همچنین به ایشان تذکر می دهم با وضع فعلی امکان افزایش تولید و حل مشکلات قطعی برق امکانپذیر نیست و این شایسته نظام نیست که در فصول مختلف شاهد قطعی برق باشیم.

وی افزود: ما می توانیم با استفاده از سوآپ آب و سایر روش ها موضوع انرژی را مدیریت کنیم و لازم است وزارت نیرو در این باره تصمیم گیری لازم را اتخاذ کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در تذکر دیگری به مسئولان سازمان برنامه و بودجه با انتقاد از نحوه توزیع اعتبارات محرومیت زدایی و نابسامانی در این موضوع گفت: شورای توسعه و برنامه ریزی استان ها مسئولیت توزیع اعتبارات محرومیت زدایی را دارد، اما به نظر می رسد در ساختار فعلی این شورا خلع ید شده و اعتبارات به شکل درستی توزیع نمی شود.

وی همچنین از رئیس جمهور خواست با توجه به نزدیکی ایام آغاز سال تحصیلی هر چه سریعتر نسبت به معرفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اقدام کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس در تذکر دیگر خود خطاب به وزیر راه و شهرسازی، خواستار تعیین تکلیف واگذاری قطعه 8 آزادراه شیراز – اصفهان و تسریع در عملیات احداث این آزادراه شد.

وی در تذکر پایانی خود با استناد به ماده 140 آیین نامه داخلی مجلس گفت: براساس آیین نامه هیات رئیسه موظف است طرح ها را حداکثر در همان جلسه یا پس از دو روز اعلام وصول کند، اما چرا برخی از طرح ها ماه هاست، توسط هیات رئیسه اعلام وصول نمی شود و لازم است هیات رئیسه درخصوص این موضوع تعیین تکلیف کرده و به قانون عمل نماید.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین