معاون علوم پزشکی شیراز گفت: طی شبانه روز گذشته ۲ هزار و هفت بیمار دارای علائم کروناویروس به مراکز منتخب درمان سرپایی کرونا در فارس مراجعه کردند.
کد خبر: ۹۹۲۳۰۹
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۸ 08 September 2021

تابناک فارس به نقل از مهر: دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر چهارشنبه با حضور در استودیو سلامت فارس در جمع خبرنگاران با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۲۷۴ هزار و ۶۹۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۸۵ هزار و ۶۳۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۶۷ هزار و ۷۲۷ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۳۶ هزار و ۴۰۹ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۲۲ هزار و ۳۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او همچنین از بهبودی ۳۷۱ هزار و ۱۰۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

این مقام مسؤول در دانشگاه مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز سه هزار و ۳۱۳ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۳۳۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۲۳ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را ۶ هزار و ۳۵۱ نفر عنوان کرد.

او با اشاره به نقش مهم مراکز ۱۶ ساعته در تشخیص سریع مبتلایان به کروناویروس اظهار کرد: طی شبانه روز گذشته، دو هزار و هفت بیمار دارای علائم کروناویروس به مراکز منتخب درمان سرپایی کرونا مراجعه کردند.

معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه تا کنون، یک میلیون و ۱۸۱ هزار و ۷۵۵ دوز نوبت اول و ۶۶۰ هزار و ۱۶۴ دوز نوبت دوم واکسن علیه کروناویروس در مراکز واکسیناسیون به مردم استان فارس تزریق شده است، افزود: همچنین با ۵۱ هزار و ۳۶۳ دوز تزریق شده طی روز گذشته، مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا تا کنون در فارس به یک میلیون و ۸۴۱ هزار و ۹۱۹ دوز رسید.

دکتر همتی با اشاره به پیشنهاد وزارت بهداشت مبنی بر بازگشایی دانشگاه‌ها از نیمه مهرماه ۱۴۰۰ با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، از تمامی مسؤولان دانشگاه‌های استان شامل دولتی، نیمه دولتی، غیرانتفاعی و خصوصی خواست تا هر چه سریع‌تر اسامی دانشجویان مراکز خود را به معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ارسال کنند تا ایمن سازی دانشجویان انجام شود.

معاون بهداشت دانشگاه از فراخوان به کارگیری نیروهای داوطلب برای فعالیت در مراکز واکسیناسیون از فردا خبر داد و گفت: لینک مربوط به نام نویسی نیروهای داوطلب، فردا در سایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز بارگزاری می‌شود.

برچسب ها: کرونا ، فارس ، مبتلایان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین