معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: همه مسئولان دانشگاه‌های فارس هر چه سریع‌تر اسامی دانشجویان مراکز خود را برای واکسیناسیون، به دانشگاه علوم پزشکی شیراز ارسال کنند.
کد خبر: ۹۹۲۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۵ 08 September 2021

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با حضور در استودیو سلامت و اعلام آخرین آمار‌های مربوط به کروناویروس در استان فارس، اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۲۷۴ هزار و ۶۹۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۸۵ هزار و ۶۳۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

او ادامه داد: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۶۷ هزار و ۷۲۷ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۳۶ هزار و ۴۰۹ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۲۲ هزار و ۳۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، همچنین از بهبودی ۳۷۱ هزار و ۱۰۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

این مقام مسئول، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز ۳ هزار و ۳۱۳ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۳۳۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر همتی با اعلام جان باختن ۲۳ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی دیروز تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را ۶ هزار و ۳۵۱ نفر عنوان کرد.

او با اشاره به نقش مهم مراکز ۱۶ ساعته در تشخیص سریع مبتلایان به کروناویروس اظهار کرد: طی شبانه روز گذشته، ۲ هزار و هفت بیمار دارای علائم کروناویروس به مراکز منتخب درمان سرپایی کرونا مراجعه کردند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با بیان اینکه تا کنون، یک میلیون و ۱۸۱ هزار و ۷۵۵ دوز نوبت اول و ۶۶۰ هزار و ۱۶۴ دوز نوبت دوم واکسن علیه کروناویروس در مراکز واکسیناسیون به مردم استان فارس تزریق شده است، افزود: همچنین با ۵۱ هزار و ۳۶۳ دوز تزریق شده طی دیروز، مجموع تعداد دز تزریق شده واکسن کرونا تا کنون در فارس به یک میلیون و ۸۴۱ هزار و ۹۱۹ دز رسید.

این مقام مسئول در دانشگاه از شبانه روزی شدن مرکز واکسیناسیون حسینیه ثارالله (ع) شیراز از امروز خبر داد و افزود: با توجه به دریافت سهمیه قابل توجهی از واکسن علیه کروناویروس از سوی وزارت بهداشت، مرکز واکسیناسیون حسینیه ثارالله (ع) شیراز بدون هیچ گونه تعطیلی، از امروز به صورت شبانه روزی فعالیت دارد.

دکتر همتی با اشاره به پیشنهاد وزارت بهداشت مبنی بر بازگشایی دانشگاه‌ها از نیمه مهرماه ۱۴۰۰ با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، از همه مسئولان دانشگاه‌های استان شامل دولتی، نیمه دولتی، غیرانتفاعی و خصوصی خواست تا هر چه سریع‌تر اسامی دانشجویان مراکز خود را به معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ارسال کنند تا ایمن سازی دانشجویان انجام شود.

فراخوان به کارگیری نیرو‌های داوطلب برای مراکز واکسیناسیون کرونا
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از فراخوان به کارگیری نیرو‌های داوطلب برای فعالیت در مراکز واکسیناسیون از فردا خبر داد و گفت: لینک مربوط به نام نویسی نیرو‌های داوطلب، فردا در سایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز بارگزاری می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین