کشفی نژاد گفت: تعداد ۹ مرکز نگهداری سالمندان تحت نظارت بهزیستی فارس وجود دارد که ۵۴۷ نفر سالمند و ۲۲۹ نفر پرسنل مراکز نگهداری سالمندان نیز واکسینه شده‌اند.
کد خبر: ۹۸۴۱۷۹
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۸ 07 August 2021

تابناک فارس به نقل از شبستان: «سید محمدصادق کشفی نژاد»، امروز (شنبه ۱۶ مرداد) در جمع خبرنگاران گفت: با انجام واکسیناسیون در مراکز توانبخشی شبانه روزی و مراکز نگهداری سالمندان آمار ابتلا به کرونا به طور محسوسی کاهش یافته و در حال حاضر سه هزار و ۱۹۸ نفر از توانخواهان و پرسنل مقیم مراکز شبانه روزی ذهنی، روانی و جسمی واکسینه شده اند.

مدیرکل بهزیستی فارس تاکید کرد: تعداد ۹ مرکز نگهداری سالمندان تحت نظارت بهزیستی فارس وجود دارد که ۵۴۷ نفر سالمند و ۲۲۹ نفر پرسنل مراکز نگهداری سالمندان نیز واکسینه شده‌اند، انتظار داریم با توجه به ورود واکسن های ایرانی به چرخه واکسیناسیون، جامعه هدف سازمان بهزیستی در اولویت تزریق قرار گیرد و مطابق اطلاعات آماری که در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار داده ايم، پیش‌بینی‌های لازم در این خصوص انجام شد.

وی در ادامه افزود: مدیریت و مهار پایدار بیماری در مراکز مراقبتی باید مورد توجه قرار گیرد چرا که ارتباط مستقیمی با واکسیناسیون افراد جدیدی که در مراکز پذیرش و وارد می‌شوند دارد، در حال حاضر به منظور رعایت شیوه نامه های بهداشتی ملاقات حضوری در مراکز نگهداری نداریم و فقط به صورت مجازی و تلفنی دیدار صورت می گیرد.

مدیرکل بهزیستی فارس از تغییر شهریه مراکز نگهداری بر اساس درجه بندی مراکز بهزیستی خبر داد و اظهار داشت: مراکز هرساله ارزشیابی می‌شوند و با توجه به امکانات و خدماتی که ارائه می‌دهند نمره دهی و درجه بندی می شوند و به تبع آن شهریه مرکز افزایش یا کاهش خواهد داشت.

پایان پیام/130

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار