رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با توجه به روند افزایشی موارد ابتلاء و بستری ناشی از کرونا ویروس گفت: برای مقابله با موج پنجم کرونا ویروس، تا اطلاع ثانوی مرخصی تمامی نیروهای بهداشت و درمان استان فارس شامل پزشکان، پرستاران و کارکنان لغو شده و نیروها برای رفع کمبودهای احتمالی در آماده باش کامل قرار دارند.
کد خبر: ۹۷۹۷۹۸
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰ 19 July 2021

تابناک فارس به نقل از مهر: دکتر مهرزاد لطفی ظهر دوشنبه در سیصد و شصت و پنجمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه ضمن دستور بر لغو مرخصی استحقاقی تمامی کارکنان بهداشت و درمان استان تا اطلاع ثانوی، بر آماده باش مجموعه دانشگاه برای عبور از موج پنجم کرونا ویروس تاکید کرد.

وی با توجه به روند افزایشی موارد ابتلاء و بستری ناشی از کرونا ویروس گفت: برای مقابله با موج پنجم کرونا ویروس، تا اطلاع ثانوی مرخصی تمامی نیروهای بهداشت و درمان استان فارس شامل پزشکان، پرستاران و کارکنان لغو شده و نیروها برای رفع کمبودهای احتمالی در آماده باش کامل قرار دارند.

او با صدور دستور لغو مرخصی استحقاقی تمامی کارکنان بهداشت و درمان استان، ادامه داد: مسؤولان و مدیران ارشد ستاد دانشگاه، بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی، شبکه‌های بهداشت و درمان در سطح استان، می‌توانند از ظرفیت نیروهای انسانی سایر واحدها برای رفع کمبودهای احتمالی استفاده کنند تا بتوانیم از این بحران سنگین نیز عبور کنیم.

دکتر لطفی با قدردانی از مجموعه بزرگ دانشگاه علوم پزشکی شیراز به پاس تلاش برای مقابله با کرونا ویروس، از همکاری مضاعف تیم‌های بهداشتی درمانی برای برون رفت از این بحران تاکید کرد.

او از مسؤولان، کارشناسان و فعالان حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و رسانه‌ها و مجموعه بزرگ دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز خواست تا با توجه به مشاهده سهل انگاری‌ها و بی توجهی‌های عمومی نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در ترویج فرهنگ استفاده از ماسک و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در اقشار مختلف جامعه مشارکت جدی داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن بررسی آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کرونا ویروس پرداخت.

دکتر لطفی همچنین ظرفیت تخت‌های ویژه و عادی بیمارستان‌های استان، فعالیت مراکز منتخب درمان سرپایی کرونا ویروس و اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی را مورد ارزیابی قرار داد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین