معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: پارسال ۵۰ هزار و ۶۶۰ تن نهاده دامی با نرخ دولتی در بین دامداران در این شهرستان توزیع شد.
کد خبر: ۹۷۵۱۰۶
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۴ 30 June 2021

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: کاووس همتی معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از توزیع ۵۰ هزار و ۶۶۰ تن نهاده دامی با نرخ دولتی در بین دامداران در سال ۹۹ در این شهرستان خبر داد.

او اظهار کرد: این نهاده‌ها شامل ۶۴۷۴ تن سویا، ۱۲ هزار و ۵۳۵ تن جو، ۱۵ هزار و ۵۳ تن ذرت و ۱۶ هزار و ۵۹۸ تن سبوس بود که زیر نظر اتحادیه دامداران شهرستان و اداره بهبود تولیدات دامی مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان بین دامدارانی که هویت گذاری را انجام داده اند توزیع شده است.

همتی بیان کرد: توزیع نهاده‌ها در گاوداری‌های صنعتی شیری به صورت خام و به صورت روزانه به میزان مشخصی از ذرت سویا و جو اختصاص می‌یابد که دامداران پس از هویت گذاری در سامانه بازارگاه می‌توانند میزان نهاده‌ها مورد نیاز خود را خرید و پس از تبدیل به خوراک مورد استفاده دام قرار دهند.

به گفته او؛ خوراک سایر دام‌ها از جمله گاو شیری سنتی، گوسفند داشتی و ... بر اساس هویت گذاری و سهمیه تخصیصی و به صورت آماده تحویل داده می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت افزود: این اقدام با هدف تنظیم بازار این نهاده ها، افزایش تولید گوشت قرمز و افزایش درآمد خانوار‌های روستایی، حمایت از تولیدکنندگان و تامین امنیت غذایی صورت گرفته است.

او یادآور شد: در شهرستان مرودشت افزون بر ۵۳۸ هزار راس دام سبک و سنگین وجود دارد و این شهرستان از قطب‌های مهم تولید شیر و گوشت در استان فارس است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار