رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از راه اندازی مجدد بیمارستان پشتیبان برای پاسخگوئی به حجم بالای بیماران کووید ۱۹ خبرداد.
کد خبر: ۹۵۳۱۵۶
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۶ 05 April 2021

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما:دکتر مهرزاد لطفی با بیان اینکه در روز‌های اخیر یکی از دغدغه‌های مهم تیم ستادی مقابله با کرونا، افزایش ظرفیت تخت‌های پذیرش بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان‌های دولتی، خصوصی و خیریه استان بوده است، گفت: با وجود همه تدابیر صورت گرفته، به دلیل حجم بالای بیماران نیازمند بستری، در زمینه پذیرش بیمار جدید با محدودیت مواجه هستیم و به دلیل آغاز موج جدید بیماری در استان، بیمارستان پشتیبان در ورزشگاه شهید آیت الله دستغیب (ره) راه اندازی شده تا بتوانیم بخشی از این محدودیت را جبران کنیم.


وی با اشاره به روند صعودی موارد ابتلا و بستری بیماران کووید۱۹ در استان فارس، از تغییر وضعیت شیراز و هشت شهرستان استان به قرمز خبر داد.

دکتر مهرزاد لطفی، نسبت به گستردگی چرخه‌های انتقال ویروس در شرایط کنونی در سطح جامعه هشدار داد و از تمامی مردم استان خواست تا بیش از گذشته شیوه نامه های بهداشتی پیشگیرانه را جدی گرفته و تنها در موارد ضروری از منزل خارج شوند.

وی، شناسایی روزانه بیش از هزار مورد ابتلا در استان طی روز‌های اخیر، حدود دو هزار مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا، ثبت بیشترین موارد بستری بیماران کووید ۱۹ در طی ماه‌های اخیر و دو رقمی شدن آمار جانباختگان را اعدادی نگران کننده خواند که مدافعان سلامت تمام تلاش خود را برای برون رفت از این شرایط به کار بسته اند؛ اما در این بحران به یک عزم همگانی نیاز است.


به گفته این مقام مسوول، در حوزه سلامت فارس، با وجود محدودیت‌های اعمال شده از سوی مراجع مرتبط در استان، متاسفانه سطح مشارکت مردم در پایبندی به شیوه نامه های بهداشتی پایین بوده و در شرایط کنونی، تنها همکاری مردم می‌تواند در موفقیت تلاش‌های مدافعان سلامت برای برون رفت از این شرایط، موثر باشد.

وی به ویژه از افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت و فشارخون، سالمندان، بیماران مبتلا به سرطان و مادران باردار خواست تا در این ایام بیش از پیش نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی پایبند باشند و افزود: متاسفانه برخی سهل انگاری‌های عمومی در ایام نوروز، کشور و استان فارس را با وضعیت بحرانی مواجه ساخت و در شرایط کنونی لازم است همه ما با یک همدلی عمومی، در رعایت شیوه نامه ها همکاری داشته باشیم تا بتوانیم در روز‌های آینده، شاهد کاهش آمار‌های موجود باشیم.

دکتر لطفی تاکید کرد: در این ایام لازم است ضمن پرهیز جدی از تجمعات و مهمانی ها؛ استفاده مداوم از ماسک را مورد توجه قرار داده و در محل کار و زندگی نیز تهویه مناسب پیش بینی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: آمار‌های روزانه‌ای که در زمینه ابتلا، بستری و جان باختن مبتلایان اعلام می‌شود، سلامت و جان عزیزان ماست که باید بیش از گذشته از آن مراقبت کنیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار