ابراهیم عزیزی که در توییتی نوشته بود: «قانون ‎شهرداری ها باید اصلاح شود. بخشی از ‎فسادها در شهرداری ها، به دلیل قوانینی است که امکان بروز فساد یا ‎مصادره به مطلوب یا دور زدن قوانین را فراهم کرده و باید اصلاح شود.» گفت: قانون شهرداری‌ها، تا حدودی منسوخ شده و کهنه است که باید بخش هایی از آن اصلاح شود.
کد خبر: ۹۴۴۱۷۵
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱ 27 February 2021

تابناک فارس به نقل از فارس: ابراهیم عزیزی که در توییتی نوشته بود: «قانون ‎شهرداری ها باید اصلاح شود. بخشی از ‎فسادها در شهرداری ها، به دلیل قوانینی است که امکان بروز فساد یا ‎مصادره به مطلوب یا دور زدن قوانین را فراهم کرده و باید اصلاح شود.»  گفت: قانون شهرداری‌ها، تا حدودی منسوخ شده و کهنه است که باید بخش هایی از آن اصلاح شود.

وی ادامه داد: قانون فعلی شهرداری‌ها کاربردی نبوده و نمی تواند نقش موثری در تحولات عمرانی و بخش های مختلف داشته باشد.

عزیزی با بیان اینکه باید از همه ظرفیت‌های شهرداری باید استفاده کنیم، تاکید کرد: باید قانون شهرداری ها را متناسب با نیاز روز و شرایط حال و آینده، اصلاح و به روزرسانی کنیم تا بیشترین منفعت به مردم به عنوان صاحبان اصلی شهرها برسد.

وی با اشاره به اینکه کلیت قانون شهرداری ها مورد بحث است و جای اصلاح دارد، اذعان داشت: قانون شهرداری ها متاسفانه با رویکرد درآمدزایی صرف می باشد که باید تسهیل‌گری امور مردم نیز در آن دیده شود.

رئیس مجمع نمایندگان فارس گفت: برخی از قوانین شهرداری ها، قابلیت دور زدن و امکان بروز فساد را میسر می کند که جای اشکال است و باید اصلاح شود.

به گزارش فارس، قانون شهرداری ها مصوب سال ۱۳۳۴ در ۱۱۳ ماده تصویب شده و علی‌رغم اینکه در طی این سالها اصلاحاتی بر روی آن اعمال شده اما طبق گفته رئیس کمیته امنیت در کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، همچنان نیازمند اصلاحاتی می باشد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار