مدیر جهاد کشاورزی مرودشت از آغاز کشت چغندر قند به صورت مکانیزه در این شهرستان خبر داد
کد خبر: ۹۴۴۱۲۶
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰ 27 February 2021

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از آغاز کشت چغندر قند به صورت مکانیزه در این شهرستان خبر داد و گفت: قیمت مناسب عرضه نهاده ها، خدمات مکانیزه و پرداخت مساعدت به چغندرکاران از اقدامات حمایتی کارخانه‌های قند به منظور توسعه کشت است.

عزیز رحیمی با بیان اینکه کشت از اوایل اسفند آغاز شده و تا اردیبهشت ماه ادامه دارد، افزود: برداشت چغندر قند نیز اواخر مهرماه سال آینده است.

این مقام مسئول اظهار کرد: استفاده از بذور اصلاح شده منوژرم با عملکرد بالا، ارائه دو کیلو قند یا شکر به ازای هر تن چغندر و ۲۰ کیلو تفاله به ازای هر تن چغندر قند، پرداخت کمک کرایه و خدمات مکانیزه از دیگر مشوق‌های کشت چغندر قند است.

به گفته رحیمی کاشت مکانیزه چغندر قند نیاز به عملیات تنک کردن، امکان وجین علف‌های هرز به صورت مکانیکی و برداشت مکانیزه را فراهم می‌کند.

رحیمی ابراز کرد: مقاومت دربرابر استرس‌های آبی و امکان تغییر و افزایش دور آبیاری در زمان کم آبی از دیگر مزایای کشت این محصول استراتژیک است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، متوسط برداشت محصول در این شهرستان را ۷۰ تن در هکتار عنوان کرد و افزود: بیش از ۶۵ درصد مزارع چغندر با روش‌های نوین آبیاری می‌شود که در افزایش عملکرد تاثیر بسزایی دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار