با بستری ۵۴۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های فارس ۸۰ نفر آن‌ها به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU،مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
کد خبر: ۹۴۳۸۲۴
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۲ 25 February 2021

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت:۸۰ بیمار مبتلا به کروناویروس به دلیل وخیم بودن وضعیت بالینی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند.
دکتر سید روح الله حسینی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز ۵۴۵ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۸۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
این مقام مسوول در دانشگاه اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۳۶ هزار و ۴۴۸ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۱۷۴ هزار و ۸۲۴ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۳۳ هزار و ۲۶۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد دو هزار و ۸۲۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۷۷ هزار و ۶۴۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
دکتر حسینی همچنین از بهبودی ۱۶۹ هزار و ۴۲۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
او با بیان اینکه ۳ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون جان خود را از دست دادند، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۲۳۹ نفر اعلام کرد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه دانشگاه با اشاره به روند افزایشی آمار ابتلا به کروناویروس و موارد بستری مبتلایان به کووید۱۹ در بیمارستان‌های استان، تاکید کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها و پرهیز از تردد‌های غیرضرر، عدم حضور در مهمانی‌ها و دورهمی‌های خانوادگی راهکاری ساده برای پیشگیری از کروناویروس است.

برچسب ها: کرونا ، فارس ، مبتلایان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار