معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، اعلام کرد.
کد خبر: ۹۴۳۶۱۵
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵ 24 February 2021

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران:دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با حضور در استودیو سلامت دانشگاه و اعلام آخرین آمار‌های مربوط به کروناویروس در استان فارس اهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۳۴ هزار و ۵۵۲ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۱۷۴ هزار و ۵۳۷ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

او ادامه داد: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۳۲ هزار و ۸۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲ هزار و ۷۶۲ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۷۷ هزار و ۲۹۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز ۵۲۰ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۸۳ بیمار به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر همتی با اشاره به جان باختن ۳ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی دیروز تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۳ هزار و ۲۳۶ اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز همچنین از بهبودی ۱۶۹ هزار و ۱۵۴ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او در مورد آمار تجمعی جانباختگان استان فارس از ابتدای شیوع کرونا تا کنون تصریح کرد: شیراز با بیشترین تعداد ۱۵۲۳ مورد، ۲۳۶ مورد مرودشت، ۱۳۶ مورد کازرون، ۷۶ مورد آباده، ۷۰ مورد داراب، ۵۸ مورد ممسنی، ۴۷ مورد کوار، ۴۶ مورد اقلید، استهبان و نی ریزی هر کدام ۴۴ مورد، ۴۱ مورد لامرد، ۳۸ مورد سپیدان، ۳۴ مورد فیروزآباد، ۳۳ مورد زرقان، ۳۲ مورد خرامه، ۳۰ مورد قیروکارزین، ۲۸ مورد خرمبید، ۲۲ مورد ارسنجان، زرین دشت، رستم و پاسارگاد هرکدام ۲۰ مورد، ۱۹ مورد سروستان، ۱۷ مورد بوانات، ۱۵ مورد کوهچنار، مهر و بیضا هرکدام ۱۳ مورد، ۸ مورد فراشبند، ۴ مورد بختگان و سرچهان یک مورد بوده است.

دکتر همتی با اشاره به آغاز فاز دوم واکسیناسیون کرونا در فارس به تعداد ۵ هزار و ۹۰۰ دوز واکسن بیان کرد: علاوه بر گروه‌های پرخطر مرحله گذشته که شامل کارکنان ICU، اورژانس‌ها و مراکز ۱۶ ساعته می‌شود، تلاش داریم این اقدام در گروه‌های دارای اولویت مانند جانبازان قطع نخاعی و سالمندان ساکن در خانه‌های سالمندان نیز در فاز دوم، انجام شود.

این مقام مسئول در دانشگاه با هشدار نسبت به ورود کرونای انگلیسی به کشور و استان، همچنین آغاز موج چهارم بیماری، از مردم خواست شیوه نامه‌های بهداشتی را با دقت و حساسیت بیشتری رعایت کنند تا روز‌های بهتری داشته باشیم.

برچسب ها: کرونا ، موج چهارم ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار