نماینده کازرون با تأکید بر اینکه زمانی که رفاه مردم به واسطه اجرای تعهدات برجامی از سوی کشورهای مذاکره کننده تأمین شود، به تعهدات برجامی خود عمل خواهیم کرد، خاطرنشان ساخت: مردم پشتوانه ما هستند و انتظار گشایش از دولت دارند.
کد خبر: ۹۴۳۳۲۶
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰ 23 February 2021
به گزارش تابناک فارس: فریدون عباسی با بیان اینکه تحریم‌هایی که قرار بود به واسطه برجام برداشته شود در دوران ترامپ افزایش یافت، گفت: طرف مذاکره کننده به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرد در حالی که جمهوری اسلامی تمام تعهدات خود را اجرا کرد.
 
نماینده مردم کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه دشمن تلاش دارد امتیاز دستاوردهای بومی را از جمهوری اسلامی ایران بگیرد، اظهار کرد: در همین راستا مجلس تلاش کرد با تصویب قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، اقداماتی که دولت برای احقاق حقوق ملت ایران باید صورت می داد را جبران کند.
 
او این قانون را نقشه راهی برای حرکت دولت دانست و افزود: در ابتدای کار، دولت تلاش کرد اجرای این قانون را به تعویق بیندازد و به امید انتخابات آمریکا بود؛ بعد از آن نیز با امضای بیانیه مشترکی میان آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان انرژی اتمی کشورمان قصد داشت برای توقف اجرای پروتکل الحاقی، به کشورهای طرف مذاکره کننده 3 ماه فرصت بدهد که ما آن را قبول نداریم و توقف اجرای پروتکل الحاقی باید از زمان تعیین شده در قانون صورت گیرد.
 
عباسی ادامه داد: طرف مذاکره کننده به دنبال خریدن زمان است تا ما به زمان انتخابات برسیم و از شرایط به نفع خود سوءاستفاده کند که ما این اجازه را نمی دهیم.
 
این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه ضمن قدردانی از حمایت رهبر معظم انقلاب از قانون مجلس که فرمودند باید با دقت اجرا شود، عنوان کرد: قرار است طی هماهنگی های به عمل آمده با وزیران و مسئولان دستگاه های ذیربط جلساتی در خصوص اجرای مصوبه مجلس داشته باشیم تا صدای واحدی از سوی دو قوه شنیده شود و همراه و هم‌افزایی مجلس و دولت دیده شود.
 
 
 
برچسب ها: تحریم ، برجام ، دولت
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار