از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، ۱۷۵ هزار و ۲۱۳ نفر بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
کد خبر: ۹۴۱۸۷۲
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵ 18 February 2021

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، ۶۲۳ هزار و ۳۵۲ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه‌های استان انجام شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۱۷۲ هزار و ۷۸۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۸ هزار و ۲۵۱ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد دو هزار و ۴۳۱ بیمار مثبت نیز به این روش شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۷۵ هزار و ۲۱۳ نفر بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
دکتر سید روح اله حسینی اضافه کرد: هم اکنون ۵۴۸ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علایم کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۸۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی ۱۶۷ هزار و ۵۷۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
دکتر حسینی با اعلام جان باختن ۵ هم استانی دیگر در اثر کروناویروس طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را سه هزار و ۲۱۰ نفر اعلام کرد.
وی با بیان اینکه کروناویروس در جامعه در حال چرخش است، تاکید کرد: سهل انگاری در برابر این ویروس منحوس، سبب ابتلا به بیماری کووید۱۹ و در مواردی نیز موجب مرگ می‌شود، بنابراین رعایت اصول سه گانه بهداشتی شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و شست و شوی مکرر دست‌ها برای پیشگیری از ابتلا این بیماری، ضروری است.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار