با فوت ۴ بیمار مبتلا به کرونا در فارس مجموع جانباختگان از ابتدای شیوع بیماری تاکنون دراستان به سه هزار و ۲۰۲ نفر رسید.
کد خبر: ۹۴۱۲۳۷
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۳ 16 February 2021

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیرازگفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، ۶۱۸ هزار و ۷۸۵ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه‌های استان انجام شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۱۷۲ هزار و ۱۱۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۶ هزار و ۸۸۴ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد دو هزار و ۳۲۷ بیمار مثبت نیز به این روش شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۷۴ هزار و ۴۳۷ نفر بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او همچنین از بهبودی ۱۶۶ هزار و ۹۳۸ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
سرپرست معاونت درمان دانشگاه اضافه کرد: هم اکنون ۵۸۵ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علایم کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹۰ بیمار مبتلا به کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر ایلامی با اعلام جان باختن چهار هم استانی دیگر در اثر کروناویروس طی روز گذشته تاکنون، مجموع جانباختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون در فارس را سه هزار و ۲۰۲ نفر اعلام کرد.
این مقام مسوول در دانشگاه با اشاره به گسترش گونه‌های جهش یافته کرونا در سطح دنیا و شناسایی مواردی از آن در سطح کشور، نسبت به خطر جایگزینی نوع‌های جهش یافته به جای گونه فعلی هشدار داد.
دکتر ایلامی با بیان اینکه این ویروس خطرات سرایت پذیری و شدت بیشتری دارد، از مردم خواست با دقت و وسواس بیشتری پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا با خیز بعدی روبرو نشویم و در سال پیش رو، با معضلات این بیماری مواجه نشویم.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار