دبیر جامعه روحانیت شیراز گفت: چرا باید اموالی که مرتبط به حوزه ها است، به دست آنان نرسد، این کمیته عالی موقوفات و منابع پایدار است، حوزه باید منابع پایدار داشته باشد، امکاناتی باید در زمینه های مختلف در اختیار حوزه گذاشته شود.
کد خبر: ۹۱۱۲۴۶
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵ 22 October 2020

تابناک فارس به نقل از حوزه:حجت الاسلام والمسلمین سید محی الدین طاهری ظهر امروز در جلسه کمیته عالی وقف که با حضور آیت الله اعرافی در مجتمع قدوسی برگزار شد، با بیان اینکه از ابتدای تاریخ اسلام امور موقوفات تحت مدیریت فقها و روحانیت بوده است، اظهار داشت: در وقف نامه های سابق نیز اگر نگاه کنیم غالب آنان با نظارت علما نوشته شده است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه موقوفات متصرفی همگی باید در اختیار حوزه باشد، اضافه کرد: موقوفات حوزوی باید مدیریت شود، اگر اختیارات موقوفات در اختیار مرکز مدیریت حوزه ها باشد، می تواند فعالیت‌های خوبی شکل گیرد.

دبیر جامعه روحانیت شیراز تصریح کرد: چرا باید اموالی که مرتبط به حوزه ها است، به دست آنان نرسد، این کمیته عالی موقوفات و منابع پایدار است، حوزه باید منابع پایدار داشته باشد، امکاناتی باید در زمینه های مختلف در اختیار حوزه گذاشته شود.

وی خاطرنشان کرد: اداره منابع طبیعی و کشاورزی زمین هایی را در اختیار حوزه قرار دهد ،اینچنین نباشد که در جریان معیشت طلاب از مشکلات گفته می شود الا معیشت طلاب، محروم ترین قشر جامعه امروز که بیشترین توهین ها را متحمل می شوند روحانیت است.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری گفت: بیشترین شهدا را روحانیت داشته اند، امروز نیز بیشترین خدمات را ارائه می دهند، منابع پایدار باید در اختیار حوزه ها گذاشته شود، روحانیت از ابتدای تاریخ بر روی پای خود بوده است،و قاطعانه در مقابل دشمنان ایستاده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار