مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ مبتلای دیگر در استان فارس جان باختند و آمار فوتی های این بیماری به ۱ هزار و ۲۳۶ نفر رسید.
کد خبر: ۹۱۱۲۴۳
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰ 22 October 2020

تابناک فارس به نقل از مهر:دکتر روح الله حسینی بعد از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران از افزایش آمار نمونه گیری های مربوط به شناسایی این بیماری به ۳۳۸ هزار و ۸۶۷ مورد از ابتدای شیوع بیماری خبر داد.

وی بیماران شناسایی شده از ابتدای شیوع تاکنون را ۷۳ هزار و ۷۷۱ مورد اعلام کرد و افزود: از این تعداد تاکنون ۶۲ هزار و ۵۸۴ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

او در ادامه با اشاره به بستری ۱ هزار و ۱۴۲ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان در حال حاضر، گفت: از این تعداد ۱۷۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU تحت مراقبت‌های ویژه درمانی قرار دارند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین با ابراز تأسف از جان باختن ۱۴ هم استانی دیگر در اثر ابتلاء به این بیماری طی روز گذشته تاکنون، برای آنان مغفرت الهی آرزو کرد و یادآور شد: با افزوده شدن این افراد، مجموع جان باختگان این بیماری در استان فارس به ۱ هزار و ۲۳۶ نفر از ابتدای شیوع رسیده است.

دکتر حسینی با اشاره به تعطیلات پیش رو، از عموم مردم استان خواست که از سفرهای غیرضروری و شرکت در میهمانی و تجمعات پرهیز کرده و نسبت به سلامت خود و دیگران دقت نظر ویژه داشته باشند.

او کاهش خطرات موج جدید کرونا در استان را مستلزم رعایت اصول بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی از دیگران دانست

برچسب ها: کرونا ، فارس ، مبتلایان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار