ارجمند از شناسایی ۹۳ بیمار جدید کرونایی در شهرستان جهرم خبر داد و گفت: شمار مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان های جهرم و خفر به چهار هزار و ۴۰۴ نفر رسیده است.
کد خبر: ۹۱۱۲۰۸
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴ 22 October 2020

تابناک فارس به نقل از شبستان:«سید مجید ارجمند»  از شناسایی 93 مورد جدید ابتلا به کرونا در شبانه‌روز گذشته در جهرم و خفر خبر داد و گفت: در حال حاضر تعداد 14 بیمار کرونایی در بیمارستان پیمانیه شهرستان جهرم بستری هستند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به اینکه وضعیت این شهرستان در وضعیت قرمز قرار دارد و این به معنای عادی بودن اوضاع نیست، افزود: با شناسایی این تعداد بیمار جدید، شمار مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان های جهرم و خفر به چهار هزار و 404 نفر رسیده است.

 

وی با اشاره به اینکه افزایش شمار بیماران در روز گذشته زنگ خطر موج دیگر این بیماری را به صدا درآورده است، بیان کرد: شمار مبتلایان به بیماری کووید19 در شهر جهرم به سه هزار و 430 نفر رسیده است.

 

ارجمند با یادآوری به اینکه این رقم در شهرستان خفر نیز به 361 نفر افزایش پیدا کرده است، به آخرین آمار مبتلایان به بیماری کرونا در توابع شهرستان جهرم اشاره کرد و اظهارداشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا، تعداد 105 نفر از اهالی بخش «کردیان» و 108 نفر از اهالی بخش «سیمکان» شهرستان جهرم به این بیماری مبتلا شده اند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم تعداد بیماران غیر بومی که از دیگر شهرستان های استان فارس به مراکز درمانی جهرم مراجعه کرده اند را 349 نفر عنوان کرد و گفت: همچنین تعداد نمونه های گرفته شده از بیماران مشکوک به کرونا تا کنون 12 هزار و 295 نفر اعلام شده است.

 

وی همچنین تعداد كل بیماران بستری مشكوک و مثبت در بخش های كرونا بيمارستان پيمانيه جهرم را 39 نفر عنوان کرد و اظهار داشت: از این تعداد، 32 بیمار در بخش های عمومی و 9 بیمار در بخش آی سی یو بستری هستند.

 

ارجمند با اشاره به ترخیص سه بیمار پس از بهبودی از بیمارستان، عنوان کرد: همچنین روز گذشته 14 بیمار جدید در بیمارستان پیمانیه بستری شد.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به فوتی های ناشی از «کرونا» در شهرستان های جهرم و خفر تعداد آنها را 89 مورد عنوان کرد که در روز خوشبختانه گزارشی از موارد فوتی جدید اعلام نشده است.

 

ارجمند با اشاره به اینکه آمار بهبود یافتگان از ابتدای شیوع تا کنون که از بیمارستان و ایزوله خانگی خارج شده اند سه هزار و 732 نفر است، خاطرنشان کرد: همچنین در حال حاضرتعداد 672 بیمار در قرنطینه خانگی طول درمان خود را سپری می کنند.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، جهرم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار