سرهنگ سلیمانی تصریح کرد: شهروندان هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و تا زمان دریافت کالا و یا انجام خدمات از طرف فرد درج کننده آگهی، مبلغ یا مبالغی را واریز نکنند.
کد خبر: ۸۸۷۷۴۴
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸ 15 August 2020

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا فارس اظهار کرد: در پی شکایت جوانی ۲۵ ساله مبنی بر کلاهبرداری از او در تور‌های چارتری در یکی از سایت‌های واسطه گر، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

او ادامه داد: این شهروند بیان کرد که در یکی از سایت‌های مجازی با یک آگهی تحت عنوان تور‌های باورنکردنی با تخفیف‌های ۵۰ درصدی برخورد کرده و ضمن برقراری تماس با فرد تبلیغ کننده، او برای انجام مقدمات ثبت نام در یکی از این تور‌ها از متقاضی درخواست واریز مبلغ ۳۲ میلیون ریال وجه به حساب خود می‌کند که متهم پس از دریافت وجه، دیگر جوابگوی تماس نبوده است.

سرهنگ سلیمانی افزود: پس از تحقیق و بررسی، مأموران متوجه شدند که متهم این پرونده از شگرد‌های مختلفی برای درج آگهی خود از جمله بلیط هواپیما با تخفیف ویژه و رزرو هتل با ۵۰ درصد تخفیف استفاده می‌کرده است.

این مقام انتظامی گفت: با توجه به حساسیت پرونده، کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی تخصصی، موفق شدند متهم که خانمی ۲۳ ساله بود را شناسایی و طی هماهنگی با دستگاه قضایی، آن را دستگیر کنند.

او با بیان اینکه متهم در اظهارات خود با هدف کسب درآمد به ۴۰ میلیون ریال کلاهبرداری از چندین نفر اعتراف کرد، اضافه کرد: او برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

رئیس پلیس فتا فارس در اظهارات خود به این نکته اشاره کرد که برخی از شهروندان به واسطه قیمت پایین تور‌ها و به علت طمع ورزی و از روی اعتماد نابجا در دام قرار می‌گیرند و قربانیان بدون تحقیق اقدام به واریز وجه به عنوان پیش پرداخت می‌کنند.

سرهنگ سلیمانی تصریح کرد: شهروندان هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و تا زمان دریافت کالا و یا انجام خدمات از طرف فرد درج کننده آگهی، مبلغ یا مبالغی را واریز نکنند.

این مسئول انتظامی از شهروندان خواست: در خصوص تقاضا از سایت‌های خرید و فروش دقت کافی را داشته باشند و در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک، آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا شماره تماس ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۵ گزارش کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار