رئیس شبکه بهداشت درمان و آموزشی شهرستان مرودشت گفت: بر اساس اطلاعات به دست آمده، ۴۰ نفر در یک جشن عروسی در این شهرستان به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شدند.
کد خبر: ۸۷۴۳۲۸
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۳ 12 July 2020

تابناک فارس به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت درمان و آموزشی شهرستان مرودشت مجید اکبرزاده اظهار داشت: این جشن هفته گذشته در شهرستان برگزار شده و شرکت‌کنندگان در آن به دلیل بی توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی و شرکت در تجمعات بیمار شده و کار درمان آنان در جریان است.

وی با بیان اینکه متاسفانه ٢ نفر از این بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده و حال عمومی وخیمی دارند، گفت: این روز‌ها شاهد تردد ماشین‌های عروس در شهر هستیم که این بی‌توجهی و برگزاری مراسم سبب افزایش ابتلا مردم به ویروس کرونا شده است.

 

رئیس شبکه بهداشت درمان و آموزشی شهرستان مرودشت گفت: از مردم تقاضا می‌کنم ضمن رعایت فاصله اجتماعی از حضور در مکان‌های شلوغ و تجمعات جدا خودداری کنند.

اکبرزاده افزود: فعالیت تالار‌ها درشهرستان ممنوع است، اما برخی بدون توجه به موازین بهداشتی و با زیر پا گذاشتن حقوق سایر شهروندان در منازل جشن برپا می‌کنند که باعث گسترش هر چه بیشتر بیماری کرونا می‌شوند.

رئیس شبکه بهداشت درمان و آموزشی شهرستان مرودشت گفت: حفظ سلامت شهروندان یکی از اولویت‌های اصلی ما در شرایط بحرانی کنونی است و در این خصوص طبق ابلاغیه ستاد استانی مبازره با کرونا و هماهنگی به عمل آمده با دادستان شهرستان مرودشت صاحبان مراسم عروسی در منازل با اتهام و جرم تهدید علیه بهداشت عمومی جامعه تحت پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام/424/ش

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار