رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به شروع به کار ناوگان حمل و نقل عمومی از دهم خرداد در شیراز، خواستار پیش‌بینی‌های لازم برای توزیع یا فروش ماسک در مبادی ورودی و ایستگاه‌های اتوبوس و مترو از سوی شهرداری شد.
کد خبر: ۸۵۵۲۰۳
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴ 27 May 2020

تابناک فارس به نقل از ایلنا: مهرزاد لطفی در هشتاد و پنجمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز رعایت پروتکل‌های بهداشتی را برای ارائه دهندگان خدمات و مردم با هدف پیشگیری از شیوع بیشتر کروناویروس، یک الزام دانست و خاطرنشان کرد که رعایت دستورالعمل‌ها در پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا بسیار تاثیرگذار است.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را در تمام شرایط و مکان‌ها مد نظر داشته باشند، تاکید کرد، با توجه به راه اندازی مجدد سیستم حمل و نقل عمومی از سوی شهرداری، مردم باید اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرده و شهرداری نیز با مشارکت بخش خصوصی فرآیندی برای توزیع یا فروش ماسک بین مسافران پیش‌بینی و اعمال کند.

لطفی همچنین گفت: با توجه به بازگشایی دانشکده‌ها و خوابگاه‌ها، برای قطع زنجیره انتقال کروناویروس، برنامه ریزی برای انجام نمونه گیری از کارکنان شاغل در مراکز آموزشی، دانشگاه و دانشجویان مستقر در خوابگاه‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: لازم است با هدف از سَرگیری فعالیت‌های درمانگاه های خصوصی، بر اساس نظر معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی، فعالیت شبانه روزی درمانگاه های منتخب برنامه ریزی شود.

وی با اشاره به بازگشت شرایط کار ادارات به دوره قبل از شیوع و همه‌گیری کروناویروس، از 10 خردادماه، توجه بیشتر و دقیق‌تر دوایر مختلف به اجرای اقدامات پیشگیرانه را خواستار شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار