رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه فارس از اقامه نماز عید فطر در مساجد محلات و فضا‌های باز با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و مسائل بهداشتی در استان خبر داد.
کد خبر: ۸۵۱۸۹۹
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۶ 18 May 2020

تابناک فارس به ئقل از باشگاه  حجت‌الاسلام حسین ملک‌مکان از اقامه نماز عید سعید فطر در مساجد محلات و فضا‌های باز با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و مسائل بهداشتی خبر داد و گفت: در خصوص اقامه نماز عید فطر در حرم شاهچراغ (ع) هنوز ابلاغی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا نشده است.

او افزود: در اطلاعیه اولیه‌ای که از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام شده است، فعلاً تصمیمات اولیه برای عید فطر این است که نماز عید در مساجد محلات با جمعیت کم و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شود.

او افزود: امسال به دلیل شیوع کرونا، اقامه نماز عید فطر را به‌صورت اجتماع بزرگ مانند سال‌های گذشته در یک نقطه خاص نخواهیم داشت و مردم می‌توانند در مساجد محلات و فضا‌های باز با رعایت مسائل بهداشتی نماز عید فطر را اقامه کنند.

ملک‌مکان در خصوص اقامه نماز عید فطر در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) و حرم سیدعلاءالدین حسین (ع) که همه ساله با شکوه بسیاری برگزار می‌شد، گفت: هنوز تصمیمی درباره این حرم‌ها برای اقامه نماز عید فطر از سوی ستاد ملی مبارزه با شیوع کرونا ابلاغ نشده است و منتظر ابلاغ آن‌ها هستیم.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه فارس در خصوص نماز‌های جمعه نیز گفت: اقامه نماز جمعه در شهر‌ها و نقاط مختلف استان مطابق با لیستی است که از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا ابلاغ می‌شود که در آخرین ابلاغ این ستاد شهر‌هایی که وضعیت سفید داشتند مشخص شده بود.

ملک مکان خاطرنشان کرد: ستاد ملی مبارزه با کرونا هر دو هفته یک بار وضعیت شهر‌ها و مناطق کشورمان را بررسی می‌کند و اگر وضعیت شهر‌ها تغییر کرده باشد، لیست شهر‌هایی که به وضعیت سفید پیوسته‌اند را اعلام کرده تا بتوان نماز روز جمعه را در آن‌ها اقامه کرد که البته هنوز لیست جدیدی از سوی این ستاد ابلاغ نشده است و فعلاً نماز روز جمعه در ۲۷ شهرستان و ۴۷ نقطه استان فارس اقامه می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار