امام جمعه شیراز گفت:شهادت سردار سلیمانی خیزش مسلمانان را به دنبال دارد و کاخ ظلم را بر سر کفار خراب خواهد کرد.
کد خبر: ۸۱۰۸۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶ 03 January 2020

امام جمعه شیراز خطاب به کسانیکه در جنگ نرم پای حرکتشان سست شده بود، گفت: اگر میخواهی از حیثیت خودت و مملکتت دفاع کنی، دست روی دست گذاشتن و گردن تا کردن ندارد.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه برخی فکر می‌کنند که آنان از دست دشمن در امان خواهند بود، تصریح کرد که دشمن حتی به نوکرانش هم رحم نخواهد کرد. بنابراین باید مانند حاج قاسم سلیمانی مرد بود و پای حرف خود ایستاد.

امام جمعه شیراز همچنین گفت: در سالیانی که از انقلاب اسلامی گذشته، دشمنان اسلام و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی همه حیله ها و ترفندها را به کار بردند؛ ترامپ با کمال وقاحت از برجام خارج شد، در حالیکه تعهد شده بود؛ کسی به این بهانه که ترامپ قلدر است چیزی نگفت. اما آنها هنوز طعم مشت محکم و فولادین حزب‌الله را برملاج خود نچشیده‌اند.

آیت‌الله دژکام گفت: ترامپ خبیث می گوید که من گفتم سردار سلیمانی به شهادت برسد، اگر تو این غلط را می کنی بدان که با خدا در افتاده ای، پیام شهادت پرافتخار سردار سلیمانی و همرزمانش این بود که نابودی اسرائیل نزدیکتر شد.

او با بیان اینکه نفوذ جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری در دل تمام امت اسلامی جهان به قدری است که با یک اشاره جمعیت فراوانی به میدان خواهند آمد، خطاب به دشمنان گفت: شما می خواید آنچه که خداوند به ما داده است را بگیرد، کور خوانده‌اید. کفار هرچه می‌خواهند بگویند، ما می گوییم به این غیظی که نسبت به مسلمانان پیدا کرده‌اید بمیرد و بدانید که امت اسلام بیدار شده و کاخ کفر و ظلم را بر سرتان خراب خواهد کرد.

امام جمعه شیراز همچنین به مسئولان توصیه و تاکید کرد که این مردم ایستاده در راه خدا، نیاز به حمایت و کمک شما دارند، بار انقلاب را با کمال عزت و عظمت این ملت به دوش می کشد، نکند کسی دستش برای انجام خدمتی برسد اما کوتاهی کند.

آیت‌الله دژکام با اشاره به نامه حضرت امیرالمومنین علی(ع) خطاب به مالک اشتر و با بیان اینکه امروز مالک اشتر رهبر معظم انقلاب شهید شده است، گفت: بزرگی این مصیبت زیاد است اما این مردم را ببینید که طوفانی و انقلابی مثل روزهای اول حرکت خود به میدان آمده‌اند، این یعنی مرد میدان هستند؛ حالا نوبت مسئولان است.

او با مسئولان تاکید کرد که به مراجعان به چشم فرزند و برادر و پدر خود نگاه کرده و کار آنان را با سعه صدر و بردباری و خوش خلقی انجام دهند و کاری نکنند که این احساس ایجاد شود که می‌تواند اما نمی‌کند.

امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد که همه مسئولان باید در مسیر ایجاد فضای رحمت و محبت در جامعه تلاش کنند و نه تنها نسبت به نیازمندانی که خطایی نکرده اند که حتی نسبت به کسانیکه شاید خطایی کرده باشند، رفتارشان با محبت و انصاف باشد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار