رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز گفت: داوطلبان ثبت نام در انتخابات مجلس را به روز آخر موکول نکنند.
کد خبر: ۸۰۱۹۷۵
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶ 01 December 2019

تابناک فارس به نقل از فارس: محمدرضا امیری ظهر امروز با حضور در ستاد انتخابات شهرستان، از نزدیک فرآیند ثبت نام کاندیداها را مورد بررسی قرار داد.

وی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ثبت نام کاندیداها طی روزهای دهم تا شانزدهم آذر، از ساعت ٨ صبح تا ١٨ بعدازظهر انجام خواهد شد.

امیری افزود: داوطلبان باید بر اساس قانون مدارک مورد نیاز شامل اصل و کپی شناسنامه، اصل و کپی کارت ملی، تصویر مدرک تحصیلی، کارت پایان خدمت و یا معافیت برای مردان، اصل استعفا نامه مقامات موضوع ماده ٢٠ و اصل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد را به همراه داشته باشند.

فرماندار شیراز همچنین گفت: ثبت نام از نامزدهای انتخاباتی برای حوزه انتخابیه شهرستان‌های شیراز و زرقان در فرمانداری مرکز استان انجام می‌شود.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: ایثارگران، آزادگان، رزمندگان و فرزندان شهدا با مدرک کارشناسی می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

امیری با بیان اینکه سابقه نمایندگی هر دوره از حضور در مجلس شورای اسلامی، معادل یک مدرک تحصیلی محسوب می‌شود، افزود: برای دارندگان مدرک تحصیلی حوزوی نیز مدرک تحصیلی فوق لیسانس معادل مدرک سطح ٤ پذیرفته است که به تاییدیه حوزه عملیه قم رسیده باشد.

امیری با بیان اینکه در حال حاضر امکان ویرایش مجدد اطلاعات داوطلبان پیش‌بینی نشده است، داشتن حداقل ٣٠ سال تمام در روز ثبت نام و حداکثر ٧ سال را شرط سنی حضور در این دوره از انتخابات اعلام و اضافه کرد: برای نخستین بار اعضای هیئت اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در فارس در یک دوره قرار گرفته است، لذا برابر اصلاحیه سال ٩٥ تبصره ذیل ماده ٣١ انتخابات، اعضای هیئت اجرایی محلس شورای اسلامی همان اعضای اجرایی خبرگان رهبری خواهند بود.

وی ادامه داد: تفاوت هیئت اجرایی انتخابات مجلس و خبرگان رهبری در این است که در این دوره از انتخابات اعضای اجرایی هیئت انتخابات ٣٠ معتمد پیشنهادی را به هیئت نظارت استان معرفی می‌کنند و در صورتی که در روند تایید اعضای هیئت اجرایی اختلافی میان فرمانداری و هیئت نظارت ایجاد شود، مورد اختلاف به شورای نگهبان و وزارت کشور ارجاع خواهد شد.

فرماندار شیراز با یادآوری اینکه اعضای هیئت اجرایی شامل فرماندار، دادستان و مدیرکل ثبت احوال استان است؛ از مستقر شدن بازرسی در فرمانداری شیراز و رصد فعالیت‌های داوطلبان انتخاباتی سخن گفت و اضافه کرد: در این راستا شعبه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در دادگستری استان تشکیل شده است.

وی اظهار کرد: مدت زمان تبلیغات رسمی بر اساس قانون یک هفته خواهد یود و برابر برنامه زمانبندی شده به اطلاع داوطلبان رسیده خواهد شد و هر اقدام تبلیغاتی خارج از مهلت قانونی تعیین شده خلاف قانون محسوب می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز، یادآور شد: مدت زمان ثبت نام پنجمین انتخابات میان دوره‌ای خبرگان رهبری در فارس نیز از ١٥ آذرماه آغاز می‌شود و یک هفته ادامه خواهد داشت.

امیری در پایان نیز از کاندیداها خواست با توجه به فرآیند زمانی حداقل دو ساعته ثبت نام، نامنویسی را به روزهای آخر موکول نکنند.

 ثبت نام انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از صبح امروز دهم آذرماه در ستادهای انتخابات سراسر کشور آغاز شده است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار