یک باب مغازه عطاری به دلیل دخالت متصدی در امر درمان و فروش محصولات و داروهای غیرمجاز در مرودشت تعطیل شد.
کد خبر: ۷۹۶۷۵۴
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۰ 12 November 2019

تابناک فارس به نقل از مرودشت نا:سرپرست این شبکه با اعلام این خبر، گفت: با دریافت گزارش هایی مبنی بر دخالت متصدی مغازه عطاری در امر درمان، موضوع به بازرسان بهداشت محیط این شبکه ارجاع شد.
دکتر «مجید اکبرزاده» افزود: پس از تائید تخلف، با دستور مقام قضایی از ادامه فعالیت این عطاری جلوگیری و نسبت به تعطیلی آن اقدام شد.
او با بیان این موضوع که عده ای با بی توجهی به سلامت جامعه، خود را مجاز به توصیه و حتی تجویز مصرف گیاهان دارویی می دانند، گفت: نظر به این که فعالیت صنف عطاری با سلامت مردم ارتباط دارد؛ عطاری ‌ها نیز مانند دیگر اصناف باید طبق ضوابط مشخص و در حدود اختیارات قانونی اقدام به فعالیت نمایند و و وظیفه ما نیز نظارت مستمر بر نحوه ارائه خدمات مرتبط با حوزه سلامت جامعه میباشد.
دکتر اکبرزاده تاکید کرد: حتی گیاهان دارویی هم در صورتی که با حجم و اندازه استاندارد تجویز نشوند باعث ایجاد عوارض جانبی می شوند که در این زمینه باید اطلاع رسانی بیشتری صورت گیرد.
وی از همشهریان خواست تا در صورت مشاهده مواردی که بهداشت و سلامت عمومی جامعه را به خطر می اندازد، با شماره ۱۹۰«سامانه ارتباطات مردمی وزارت بهداشت »تماس حاصل نمایند.

 

برچسب ها: مغازه ، عطاری ، پلمپ ، مرودشت
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار