نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه عدالت در عرصه توزیع ثروت در سطح کشور یکی از موضوعات مهم است، بیان کرد: گاهی اوقات برخی از استان‌ها بیش از آن مقداری که باید از ثروت کشور بهره می‌برند و استان‌های دیگر عقب می‌افتند و این در راستای تحقق عدالت نیست.
کد خبر: ۷۹۶۰۵۳
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۸ 10 November 2019

دژکام با تاکید بر اینکه استان فارس با استان‌هایی مانند تهران، اصفهان و خراسان باید مقایسه شود، تصریح کرد: در مواردی چون میزان سرمایه‌گذاری، میزان اعتبارات ملی و امثال این موارد کاملا واضح است که به اندازه کافی به استان فارس اعتبار و سرمایه‌گذاری تعلق نمی‌گیرد و این موضوع ربطی به برخوردار و غیربرخوردار بودن استان ندارد.

وی با بیان اینکه این مسئله در ذهن مردم استان فارس سبب رنجش خاطر می‌شود، از وزیر اقتصاد درخواست کرد رویکرد دیگری اتخاذ شود تا استان فارس بتواند به ایفای نقش خود در اقتصاد ملی بیشتر بپردازد.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه در جنوب کشور، فارس استان پیشرو و پیشگام است و شیراز مرکز جنوب ایران حساب می‌شود، گفت: با این وجود ما سرمایه‌گذاری در استان نمی‌بینیم و واقعیتی است که باید جبران شود.

امام جمعه شیراز با اشاره به سپرده‌گذاری مردم فارس در بانک‌ها تصریح کرد: مردم فارس به اصطلاح تولید ثروت می‌کنند و سپرده در بانک می‌گذارند اما برداشت ما به تناسب سپرده‌ای که می‌گذاریم نیست و به استان‌های دیگر انتقال داده می‌شود.

دژکام با بیان اینکه زمانی که از این گره‌ها رد شویم به عنوان یک استان فرهنگی می‌توانیم در سطح ملی خود را بیشتر نشان دهیم، گفت: اگر اقتصاد نباشد فرهنگ هم پیش نمی‌رود؛ تا تولید شکل نگیرد فرهنگ همراه آن نمی‌رود و نیاز است که این موارد را مدنظر قرار دهیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار