محمدرضا رزاقی در نشست کشت چغندرقند پاییزه در شیراز، گفت: تعاونی تولید روستایی کشت چغندرقند را در سه استان کرمانشاه، ایلام و فارس امسال دنبال می‌کند که در استان فارس در سطحی حدود یک هزار هکتار اجرا می‌شود.
کد خبر: ۷۷۸۶۹۸
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱ 08 September 2019

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: محمدرضا رزاقی در نشست کشت چغندرقند پاییزه در شیراز، گفت: تعاونی تولید روستایی کشت چغندرقند را در سه استان کرمانشاه، ایلام و فارس امسال دنبال می‌کند که در استان فارس در سطحی حدود یک هزار هکتار اجرا می‌شود.

به گفته او، جهت سهولت توسعه چغندرقند "کارگروه استانی" شامل سازمان جهاد کشاورزی، سازمان تعاون روستایی، صندوق بیمه و بانک کشاورزی با دبیری "اتحادیه استان" تشکیل شده است.

رزاقی ابراز کرد: به منظور مدیریت بهتر کشت و کمک به کشاورزان، اتحادیه تعاونی کشور عقد قرارداد کشت با تعدادی از کارخانه‌های چغندرقند را دنبال می‌کند.

این مقام مسئول گفت: اتحادیه مرکزی تعاونی‌های تولید، ۱۵۰۰ شرکت تعاونی‌های تولید در سطح کشور و بیش از ۱۷۰ شرکت در استان فارس فعالیت می‌کند.

به گفته رزاقی، بالغ بر ۵۰۰ هزار بهره بردار بخش کشاورزی عضو این شبکه گسترده هستند و ۳.۳ میلیون هکتار از اراضی کشور در حوزه شرکت‌های تعاونی قرار دارد.

او اضافه کرد: ۶۶ اتحادیه شهرستانی و استانی داریم و ده هزار نفر نیرو ازکاردان تا دکترا در این اتحادیه مشغول به کار هستند.

این مقام مسئول گفت: تشکل‌های تعاونی تولید باید با توجه به سیاست‌های کلان وزارت جهاد کشاورزی و سازمان مرکزی، برنامه‌های کوتاه مدت و طولانی مدت خود را تنظیم کنند.

رزاقی تصریح کرد: در اتحادیه کشور برنامه‌ها در چهار محور فنی مهندسی، پایداری و توسعه، مالی و اعتباری و بازرگانی تنظیم شده است از این رو در سال جاری سه محور اصلی تولید بذر، توسعه تشکل‌ها و تعاونی‌ها و مدیریت کشت در قالب کشت کشاورزی قراردادی یا مشارکتی در دستور کار قرار دارد.

برچسب ها: کشت ، چغندر ، پاییزه ، فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار