گزیده و خلاصه خطبه های نماز جمعه شهرستان های استان فارس
کد خبر: ۷۷۸۱۶۱
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰ 07 September 2019

حجت الاسلام والمسلمین جمالی امام جمعه فسا در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان گفت:

خطبه اول:

هدف امام حسین(ع) از قیام و نهضت را چنین بیان کردند

یا باید ذلت بیعت با یزید را می پذیرفت یا امر به معروف و نهی از منکر

حادثه کربلا مثل سرزمینی هست که هر چه با دید بیشتر به آن‌نگاه شود معرفت و شناخت بیشتری بدست می آید

هدف ابا عبدالله عبودیت خاص در برابر خدا بود و فقط در برابر خدا تسلیم بودن و از همه تعلقات دنیا جدا شدن

خطبه دوم:

شهدا برای این جانشان دادند تا فضای جامعه فضای ارزشی باشد

چرا بی تفاوتیم چرا امر به معروف و نهی از منکر کمرنگ شده

و در نهایت از همه هیات مذهبی در برپایی نماز ظهر روز عاشورا دعوت به عمل آوردند

 ****************************************************************

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان گفت:

حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه سوگواری آقا ابا عبدالله و یاران با وفایش تلاش امروزه دشمن را در جهت نابودی موشک های نقطه زن کشور خواند و گفت:

امروز دشمن تلاش دارد موشک نقطه زن ما که با خون جوانان به دست آمده را در غالب مذاکره

برجام ۲ از ما بگیرد.

وی افزود: بعضی از مردم میگویند چرا مرگ بر منافق و مرگ بر ضد ولایت فیقه و ...می گوییم؟

جواب این است:

ما که در شهر ضد ولایت فقیه نداریم و منافق نداریم ان شاالله، پس چرا بعضی ها ناراحت میشوند و در جوابی دیگر باید گفت پس چرا زیارت عاشورا میخوانیم؟ مگر الآن شمر داریم یا عمر سعد داریم که لعن میکنیم لابد باید زیارت عاشورا نخوانیم چون نداریم و چرا این که به بعضی ها بر می خورد.

حجت الاسلام ابراهیمی اضافه کرد: ما عاشورایی هستیم و سازش گر نیستیم.

*****************************************************************

حجت الاسلام والمسلیمن درویشی امام جمعه بیضا در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان گفت:

مسلمان واقعی آن نیست که یه مسلمان درفقر به سرببرد و او بی تفاوت باشدبی تفاوتی نسبت به دیگران ازآداب اسلامی نیست.

دردها ومصائب اهل بیت خصوصا در عاشورا فراوان است چه بسا همین ها باعث شود که مسلمانان نسبت به یکدیگر مهربان شوند.

در همه حالات ودرتمام زندگی تمام رفتارمان برای رضایت پروردگار متعال باشد تمام مناسبت های این ایام با اخلاص تمام و برای رضای خدا باشد

 

26سال پیش در روز عاشورا بمب گذاری توسط منافقین در حرم امام رضا انجام شد و منجربه شهادت رسیدن تعدادی از عزاداران و عاشورائیان شد که یاد وخاطره شان را گرامی می داریم برای هر روز و هرساعت این انقلاب خون های فراوانی ریخته شده است.

***************************************************************

حجت الاسلام والمسلمین خاوری امام جمعه استهبان در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان گفت:

حجت الاسلام والمسلمین خاوری در خطبه های نماز جمعه استهبان با اشاره به اهمیت عزاداری و اشک بر مصیبت های اباعبدالله الحسین(ع) گفت: بشریت از روز اول خلقت تا کنون در عزا و ماتم سرور و سالار شهیدان اشک غم ریخته اند.

امام جمعه استهبان در ادامه با اشاره به یکی از اقدامات ابتکاری جوانان ولایی استهبان افزود: با توجه به فصل برداشت انجیر و اسکان بسیاری از مردم در انجیرستان ها، تعدادی از جوانان در یک اقدام ابتکاری، مراسمات عزاداری را هر شب در یک منطقه از انجیرستان ها برگزار می کنند.

ایشان در ادامه ضمن تشکر از اقدام مسوولین در راستای اجرای گام سوم خروج از برجام گفت: نباید به لبخند اعتماد کرد؛ نمی شود به تعهدات تلفنی اعتماد کرد؛ همان کاری که آمریکا با خروج از برجام انجام داد کشور های اروپایی همچون فرانسه نیز چنین اقداماتی را انجام دادند.

حجت الاسلام والمسلمین خاوری در ادامه با اظهار تأسف و نگرانی نسبت به قیمت بالای مسکن و اجاره افزود:قیمت های عجیب و غریب و نجومی املاک و اجاره مسکن در استهبان برای مردم قابل تحمل نیست و می توان گفت که یکی از دلایل به تأخیر افتادن ازدواج جوانان همین قیمت بالای مسکن و اجاره می باشد و صاحبان مسکن به خاطر خدا همراهی کنند تا منازل با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار بگیرد.

 

***************************************************************************

حجت الاسلام والمسلمین مدبر امام جمعه جهرم در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان گفت:

 

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدحسین مدبر امام جمعه جهرم در خطبه های امروز نماز جمعه ی این شهر با اشاره به برگزاری پرشور و حماسی مراسم شیرخوارگان حسینی در 45 کشور دنیا از دست اندرکاران این مراسم در جهرم نیز قدردانی کرد و خطاب به جوانان بیان داشت : واقعه ی کربلا و عاشورا ظرفیت های بسیار بالایی دارد . از جوانان می خواهم ظرفیت ها و گنج های نهفته در واقعه ی عاشورا را بیابند و هنرمندانه به جامعه ی بشری هدیه کنند .

خطیب جمعه جهرم در بخش دیگری از سخنان خود با اصل خواندن عاشورا و فرع دانستن اربعین هشدار داد : مبادا پیش از آنکه عاشورا فرا برسد اربعین را آنقدر پر رنگ کنیم که عاشورا تحت الشعاع قرار گیرد .

اصل عاشوراست و اربعین بدون عاشورا بی معناست .

هنوز عاشورا فرا نرسیده ، پر رنگ کردن اربعین معنایی ندارد .

وی افزود : تمام هم و غم جامعه ی ما،حکومت ما و رسانه های ما باید این باشد که عاشورایی پرشور و پر از عرفان و شعور برگزار کنیم ، آنگاه به اربعین بپردازیم.

******************************************************************

حجت الاسلام والمسلمین گشول امام جمعه کوار در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان گفت:

ایشان در ابتدا با بیان اینکه یکی از عوامل موفقیت حضرت زینب(س) در رساندن پیام کربلا صبر بود، صبر را نشانه و نتیجه یقین دانستند.

یقین به خدا و باور به معاد و آخرت هر معصیت را درمان میکند و فرمودند

صبر سه ریشه دارد:

1.صبربر انجام واجبات

2.صبر دربرابرامواج گناه ( مخصوصا دردنیای مجازی امروز که میخواهند همه ی مارابه گناهان الوده کنند نیاز به صبر و تقوا دارد)

3.صبر بر معصیت ها

ایشان در ادامه فرمودند که میزان با سوادی در کوار ۹۲.۵ درصد هست که این امار بسیار خوبی در سطح کشور است همچنین ایشان فرمودند که دولت و نظام باید گام سوم در برجام را با قاطعیت بردارند و از سانترفیوژهای IR6 و IR8 استفاده کنند و در سایت فردو در سطح صنعتی غنی سازی صورت گیرد و به دنبال مذاکره های بیهوده با اروپایی ها نباشند و بیهوده به کشورهای اروپایی سفر نکنند چرا که آنها(اروپایی ها) به دنبال منافع خود و آمریکا هستند و به دولت توصیه کردند که به دنبال اقتصاد مقاومتی باشند و گفتند دولت باید به شعار هیهات من الذله عمل کند و در مقابل ظلم بایستد ایشان در پایان‌ نیز از پاسخ مقتدرانه حزب اله به رژیم صهیونیستی صحبت کردند و فرمودند همانطور که رهبر معظم انقلاب فرموده اند عمر این رژیم به ۲۵ سال دیگر ان شاالله نخواهد رسید.

 ******************************************************************

حجت الاسلام والمسلمین اکبری امام جمعه قیر و کارزین در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان گفت:

کسب روزی حلال:بر انسان لازم هست که حلال را کسب کند که یکی از حدود الهی میباشد آیات قرآن بر این امر تاکید ویژه دارند آیه ۱۸۳ سوره بقره..مردم در زندگی کسب حلال کنید حلال خوری داشته باشید

در روایات پیامبر ص می فرمایند:طلب روزی حلال جهاد در راه خداوند هست و بر هر مردی زن واجب هست، کسانی که برای زن و بچه هاشون تلاش میکنند که روزی حلال بدست بیاورند سعادتمندهستند...

کسانی که متصل به عاشورا هستند یکی از محورهاشون حلال خوری باشد..

آقا ابا عبدالله رو به لشکر کفر کردند و فرمودند:وای بر شما چی شده که حرف مرا گوش نمی کنید و شما در مقابل من ایستاده اید و قساوت قلب دارید ب این خاطر هست که حرام خور هستید...

در ادامه،هفت سوال که روز قیامت از ما میپرسند یکی از آنها همین هست که کسب حلال کرده ای؟

کمتر کسانی پیدا میکنی که در جمع کردن مال حریص نباشند..ولی ب حلال و حرام بودن ان توجه نمیکنند

پیامبر هم فرمودند: دوره ای خواهد آمد که مردم باکی ندارند که مال هایشان حلال هست یا حرام..

مواظب سود بانکها باشید اگر با پول هایی که در حساب هستند کار نشود گرفتن سود آنها حرام هست..

هدف عاشورا هدف بزرگی هست فقط به مراسم فکر نکنیم..

حرام خوری باعث دو چیز می شود یکی سبب عدم استجابت دعا

و دیگری عدم قبولی اعمال..

لقمه ی حرام سبب می شود که تا ۴۰ روز نمازت و عباداتت قبول نشود

و خیر و برکت از زندگی برود.

***********************************************************************

حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد عزمی امام جمعه موقت کازرون در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان گفت:

تقوای اقتصادی، مستلزم مراقبت از درامد و خرج مال است

حجت‌الاسلام محمود صحرایی، خطیب موقت نماز جمعه کازرون اظهار داشت: داشتن تقوای اقتصادی مستلزم رعایت و مراقیت از درآمد و خرج مال است. باید مراقب مال حرام باشیم که تنها مختص دزدی نیست، بلکه دهها عنوان در علوم فقه به عنوان مال حرام بیان شده است.

وی گفت: اگر کسی از مال حلال تغذیه شد، میوه‌ و ثمره‌اش عمل صالح است و عکس آن نیز صادق است.

خطیب موقت نمازجمعه کازرون گفت: امام حسین علیه السلام وقتی بی ادبی کوفیان را دید، خطاب به انها گفت شکم‌هایتان از حرام پر شده است.

حرام حتی انسان مسلمان شیعه را تا تقابل با امام زمان خود پیش می برد.

صحرای بیان کرد: عزاداری و گریه بر اباعبدالله الحسین علیه السلام، عامل اتصال روح ما با ایشان است که کشتی نجات در طوفان مشکلات هستند.

خطیب موقت جمعه کازرون با طرح این پرسش که "کدام شیعه با گریه بر امام حسین روحیه اش خراب شد؟" عنوان کرد: گریه اعلام برائت از دشمنان زمان و اعلام حمایت بر کاروان کربلاست، گریه حرکات عاشقانه است، کدام حرکات عاشقانه افسردگی می آورد، بلکه نشاط و شور درونی ایجاد می کند.

صحرایی رشادت های رزمندگان در دفاع مقدس را نتیجه عزاداری و گریه بر امامان معصوم به ویژه امام حسین علیه السلام دانست و گفت: نشاط در جهاد و داشتن روحیه حماسی نتیجه گریه بر امام حسین بود.

وی ادامه داد: همه نذری داشته باشید، هرچقدر کم، اما برکاتش را خواهید دید. مجالس روضه خانگی را داشته باشید که ضامن سلامت دین و خانواده است و آن را تا آخر ماه صفر ادامه دهید.

خطیب موقت جمعه کازرون با تامید بر اینکه باید سنت‌های عزاداری را حفظ کرد، گفت: عزاداری را در دهه اول باشکوه برگزار کنید و پس از دهه‌ی ادل، تعزیه‌های با محتوا و کیفیت عالی برگزار شود.

وی گفت: گام سوم خروج از برجام در قالب دیپلماسی ملتمسانه، برای امتی که سرتاسر حسینی و حماسی بوده، زشت است.

صحرایی افزود: نص صریح قرٱن است که از ما میخواهد "با آنها مبارزه کنید تا از عهدشکنی دست بردارند"، نه مذاکره کنید و امتیاز دهید.

وی با بیان اینکه قرآن درس حکومت‌داری و برنامه زندگی کردن است گفت: سیاست خارجی ما هم باید بر اساس قرآن شکل گیرد.

 

***************************************************************************

حجت الاسلام عزیزی امام جمعه سعادت شهر در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان گفت:

امام جمعه سعادت شهر در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: یزید از زبان فصیح برخوردار بود و بر ادبیات تسلط داشت و ترامپ هم که یزید زمانه ما است هم در بیان سخن دروغ پراکنی و هم در گزاف گویی مهارت دارد،ترامپ و یزید هر دو همانند یک رسانه عوام فریب و پرمخاطب هستند

حجت الاسلام عزیزی افزود: یزید در لهو و لعب و عدم پایبندی به سخن و مشهور زمان خودش بود و ترامپ هم درهوس رانی ، رانت و مصرف الکل شهره است، او فردی متکبر ،قمار باز است

او ادامه داد: یزید زمان ترامپ است و در مقابل یزید، باید همانند امام حسین مقاومت کرد

حجت الاسلام عزیزی با بیان اینکه در برابر دشمن باید گام را محکم برداشت، افزود: در برجام باید مسئولان گام ها را محکمتر برمی داشتند و نباید دستگاه دیپلماسی با مذاکرات تلفنی و وعدهای بی پایه اروپایی ها اعتماد می کردند چرا که هرگونه تعلل و کوتاه آمدن مسئولان باعث کاهش اعتماد وهمراهی مردم می شود

امام جمعه سعادت شهر بیان کرد: طبق گفته رهبر معظم انقلاب نباید به اروپا اعتماد کرد و فروش نفت باید از سوی اروپا تضمین شود

حجت الاسلام عزیزی بیان کرد: گذر زمان ثابت کرد که اروپا در کنار آمریکاست و زمینه را برای فشار بیشتر به ایران فراهم کردند و می توان نتیجه گرفت که هردو از یک کرباسن.

 

 ******************************************************************

حجت الاسلام والمسلمین هاشمی زاده امام جمعه فیروزآباد در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان گفت:

رهبری مستقل و نفوذناپذیر قیام عاشورا و وابسته نبودن آن به قدرت‌ها، الگویی برای همه جهانیان و مستضعفان عالم است.

وحدت در شناخت هدف یعنی همه نیروها در شناخت هدف و اطاعت از رهبری درصحنه حاضر شوند و بدانند که هدف حمایت از دین مبین اسلام و معرفی ظالم است.

بصیرت در حفاظت از دین و شناخت توطئه‌های متعدد دشمن از برنامه‌های مهم قیام عاشورایی بود.

اخیراً آمریکا اعلام کرده ما حاضریم با انصارالله یمن مذاکره کنیم و مسلماً با گام‌های مؤثر که انصارالله در ماه‌های اخیر علیه آمریکا و متحدان آمریکا برداشته که از آن جمله هدف قرار دادن مراکز اقتصادی سعودی که در اختیار آمریکایی‌هاست آن‌ها را به وحشت انداخته است.

*************************************************************************

حجت الاسلام والمسلمین طالبی امام جمعه اقلید در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان گفت:

 

امام‌جمعه اقلید با بیان اینکه اروپا به دنبال اجرای برجام و تعهدات خود نیست بلکه می‌خواهد از آن به‌عنوان یک ابزار علیه ما استفاده کند، از دست به دامن فرانسه شدن که خود از عهدشکنان برجام است، انتقاد کرد از دست به دامن فرانسه شدن که خود از عهدشکنان برجام است، انتقاد کرد.

 اقلید، حجت‌الاسلام محمدصادق طالبی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه امروز این شهر ایام شهادت سالار شهیدان، امام حسین (ع) را تسلیت گفت و با تقدیر از عملکرد خوب موکب‌های شهرستان اقلید در داخل و خارج کشور، بر لزوم حمایت و کمک مردم به این موکب‌ها در پذیرایی از زائران حسینی تأکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، عزاداری امام حسین (ع) را آیینی سیاسی که موجب حفظ وحدت و ملیت مسلمانان می‌شود، خواند و عنوان داشت: مداحان باید دقت کنند در منبرهای مداحی به اسلام سیاسی و مطالب و معارف اسلامی توجه کافی داشته و بیان کنند تا مسجد سکولار و مبلغ اسلام آمریکایی صهیونیستی نداشته باشیم.

اشاره به برجام و عدم تعهد اجرایی اروپا در این زمینه بخش دیگر سخنان خطیب جمعه اقلید بود که اظهار داشت: اروپایی‌ها پس از برجام در کنار آمریکا ایستاند و برای فشار بیشتر به ایران خود را مهیا ساختند و می‌کوشند از برجام به‌عنوان ابزاری علیه ما استفاده کنند.

طالبی با تأکید بر اینکه پاسخ فشار، دیپلماسی نیست، به قدرت و توانی که در سایه اسلام ناب محمدی (ص) و خون شهدا، همت آزادگان سرافراز و ایثارگر و ولایت و رهبری بادرایت، به دست آوردیم اشاره و از دست به دامن فرانسه شدن، که از عهدشکنان برجام است، انتقاد کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار