معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری فارس گفت: ساعت کاری ادارات ۱۵ شهرستان گرمسیری استان با هدف صرفه جویی در منابع انرژی تغییر می کند.
کد خبر: ۷۵۵۴۳۹
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۰ 19 June 2019

عبدالرضا قاسم پور افزود: ساعات کار ادارات، دستگاه های اجرایی، بانک ها، شهرداری ها و سایر موسسات عمومی غیر دولتی در ۱۵ شهرستان گرمسیری استان از روز شنبه اول تیرماه تا ٣١ مردادماه سال جاری یک ساعت زودتر آغاز می شود.

وی گفت: در این مدت، ساعات کاری این شهرستان ها در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ۶:۳۰ تا ۱۳:۳۰ و روزهای پنج شنبه از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۲:۳۰ خواهد بود.

وی با بیان اینکه بخشنامه تغییر ساعات اداری به فرمانداران ۱۵ شهرستان لارستان، لامرد، مهر، گراش، خنج، فسا، داراب، جهرم، زرین‌دشت، کازرون، ممسنی، رستم، فراشبند، قیروکارزین و فیروزآباد ابلاغ شده است، گفت: در خصوص سایر شهرستان ها نیز هر گونه تغییر در ساعات اداری متعاقباً اعلام خواهد شد.

قاسم پور خاطرنشان کرد: بیمارستان ها، مراکز امدادی، درمانی، و بهداشتی، بخش های عملیاتی و دارای نوبت کاری، اورژانس، آتش نشانی، خدمات امداد جاده ای و مراکز انتظامی طبق روال گذشته ارائه خدمت می کنند.

وی با اشاره به اینکه پیرو مصوبه هیات وزیران تنظیم ساعات کاری ادارات ودستگاه ها با درخواست شرکت توزیع برق استان ها در اختیار استانداران قرار گرفته است، عنوان کرد: این تصمیم در راستای مدیریت مصرف و صرفه جویی برق گرفته شده تا بر اساس آن شاهد ایجاد کمترین مشکلات در روند توزیع برق در فصل گرم امسال باشیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس با اشاره به اینکه در سال های گذشته به دلیل خاموشی مشکلاتی برای شرکت های تولیدی و مردم ایجاد شده بود، بنا به درخواست شرکت های توزیع برق تغییر ساعات کار ادارات ابلاغ می شود.

وی با بیان اینکه تیم های ارزیابی مرکب از نماینده استانداری فرمانداری و شرکت های توزیع برق به صورت سرزده از دستگاه ها و ادارات بازدید خواهند کرد، افزود: دستگاه هایی که مدیریت مصرف برق را به خوبی انجام داده و در امر صرفه جویی موفق باشند تشویق شده و دستگاه هایی که این اقدام را انجام ندهند مطابق با مصوبه هیات وزیران متخلف شناخته شده و بر اساس قانون با آنها برخورد خواهد شد.

قاسم پور با اشاره به اینکه پارسال تغییر ساعات کار ادارات در استان صرفه جویی ۱۴ درصدی مصرف برق را به دنبال داشت، یادآور شد: درآمد ناشی از صرفه جویی برق در بخش های مختلف به استان باز گشته و در زمینه توسعه استان به کار گرفته خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار