آیت‌الله لطف‌الله دژکام با بیان اینکه در مسائل اقتصادی هم به ضعف مدیریت مبتلا هستیم، تصریح کرد: وضعیت معیشت مردم بیش از آنکه طبیعی و ناشی از شرایط باشد به دلیل ضعف مدیریت است، مردم می‌دانند هیچ انقلابی منکر سختی نیست اما مشکلات کنونی بیش از حد است.
کد خبر: ۷۴۸۰۲۴
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲ 24 May 2019

تابناک فارس به نقل از تسنیم:آیت الله دژکام گفت: دل‌های پر از عشق امام علی(ع) حرکت کردند و قهرمانانه و سربلندانه خرمشهر را فتح کردند، نزدیک به ۲۰ هزار اسیر از دشمن گرفتند. دشمن در دشت‌های اطراف خرمشهر کاری کرده بود که کسی نتواند بجنگد اما دست پرتوان نیروهای ارزشمند و انقلابی خرمشهر را دوباره به دامن وطن بازگرداند.

امام جمعه شیراز افزود: مردم انقلابی نشان دادند که انقلاب اسلامی دوران قاجار و پهلوی نیست که یک تکه از کشور برود، این مردم زیر پرچم امیرالمومنین(ع) و با اتحاد همه نیروهای مسلح نشان دادند که هر دشمتی بخواهد کشور را تهدید کند، نابود می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با اشاره به اینکه روحیه انقلابی همچنان در میان مردم است، بیان کرد: از همین جا به سران دولت پوشالی و ادعایی رژیم صهیونیستی می‌گوییم که عملیات فتح خرمشهر الی بیت‌المقدس بود و خیال نکنید که مقاومت اسلامی دست بردار است.

دژکام با بیان اینکه حرکت ملت ایران و مقاومت اسلامی تا روزی که پرچم اسلام بالای همه پرچم‌ها قرار بگیرد ادامه دارد، عنوان کرد: در حال حاضر استکبار جهانی مقابل ما آرایش جنگی گرفته اما نه جنگ نظامی بلکه جنگ اقتصادی، روانی، سیاسی و رسانه‌ای درست کرده است تا مقاومت مردم را در هم بشکند.

وی با بیان اینکه دشمن تجربه جنگ نظامی در ۸ سال دفاع مقدس را دیده است و می‌داند که نمی‌تواند با جنگ نظامی با مردم ایران مقابله کند، گفت: بر همین اساس تصمیم گرفتند که کاری کنند که ایمان، اعتقاد و شرایط اقتصادی را تحت فشار قرار دهند.

امام جمعه شیراز با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که فرمودند «وقتی دشمن در مقابل شما آرایش جنگی می‌گیرد شما هم باید آرایش جنگی بگیرید» بیان کرد: دلسوزانه به کسانی که ممکن است فریب خورده باشند و رفتارهای ناهنجاری مانند کشف حجاب و سگ گردانی را انجام می‌دهند، می‌گویم که دست از کارهای خود بردارند وگرنه ممکن است آرایش جنگی ملت به گونه دیگری شود.

دژکام با بیان اینکه اگر یکی از اینها هدایت شود و از این رفتار اشتباه دست بردارد بهتر است تا بگوئیم قدرت داریم همه جمع کنیم، عنوان کرد: ما دعا می‌کنیم که این افراد هدایت شوند اما حواسشان باشد در زمین دشمن بازی نکنند.

وی با بیان اینکه در مسائل اقتصادی هم به ضعف مدیریت مبتلا هستیم، تصریح کرد: وضعیت معیشت مردم بیش از آنکه طبیعی و ناشی از شرایط باشد به دلیل ضعف مدیریت است، مردم می‌دانند هیچ انقلابی منکر سختی نیست اما مشکلات کنونی بیش از حد است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس افزود: در یک کلانشهر چند صد هزار خانه خالی است اما عده‌ای با اجاره‌های چندین برابر روبه‌رو هستند این رویه باید اصلاح شود.

دژکام رسیدگی به اقشار کم درآمد را از اولویت‌هایی دانست که دولت باید به آن توجه کند، گفت: فاصله بین ارز با قیمت پایین و ارز نیمایی وجود دارد و با یک جابه‌جایی که انجام می‌شود مبالغی به دولت می‌رسد باید این پول صرف مردم کم درآمد شود. دولت باید این قضیه را با جدیت تدبیر کند و مدیران رده بالای کشور این موضوع را مدنظر داشته باشند.

امام جمعه شیراز با اشاره به رونق تولید و ایجاد اشتغال نیز گفت: من یک حساب ساده سرانگشتی کردم و متوجه شدم که در همین اوضاع با همین امکانات موجود در استان فارس می‌توان بیش از ۳۰ هزار شغل ایجاد کرد که اگر نشود ضعف مدیریتی است.

وی با بیان اینکه باید در فضای کنونی ایجاد شغل را تسهیل کنیم و این از عهده دولت بر می‌آید، بیان کرد: فعالان اقتصادی برای فعالیت به ثبات در تصمیم‌گیری‌های مالی و اقتصادی دارند، فضای قابل اطمینان را باید همگانی مطالبه کنیم و حمایت کنیم تا رونق تولید هم شکل بگیرد

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار